w ,

Wyjątkowy prezent dla fana motoryzacji? Wystarczy kilka stów

Jazda po torze prezent
Wyjątkowy prezent dla fana motoryzacji? Wystarczy kilka stów

To mogą, choć nie muszą być marzenia – wystarczy mieć cel i chcieć go zrealizować. Dzisiejszy rynek daje naprawdę duże możliwości. Świetnym tego przykładem mogą być wszelkie pakiety, vouchery i karty podarunkowe, które przybliżają nas do zakupu konkretnych przedmiotów lub wspaniałych przeżyć. Nie trzeba nikogo przekonywać, że te drugie bywają cenniejsze od jakiejkolwiek materii chowanej na lata do szuflady.

Wyjątkowy Prezent to przedsięwzięcie, które pozwala zrealizować naprawdę sporo fajnych aktywności. Nas akurat najbardziej interesują tematy motoryzacyjne, dlatego nikogo z pewnością nie zdziwi, że uczestniczyliśmy w jazdach samochodami sportowymi – po zamkniętym torze, rzecz jasna. To nie tylko świetna forma rozrywki, ale też możliwość udoskonalania swoich umiejętności oraz poznanie wartościowych ludzi.

Istnieją tak naprawdę dwa najpopularniejsze scenariusze korzystania z takiej usługi. Pierwszy z nich to oczywiście kupno prezentu spełniającego oczekiwania solenizanta lub bliskiej osoby, która najzwyczajniej w świecie jest tego warta. Natomiast ten drugi wariant to zrobienie przyjemności sobie samemu, bo dlaczego nie? No właśnie, nie widzimy przeciwwskazań.

Wyjątkowy Prezent za kierownicą

Prezentowana oferta jest dedykowana zarówno zupełnym laikom, jak i bardziej doświadczonym kierowcom. I poziom zamożności nie ma tu większego znaczenia. Jeździsz Polonezem? W porządku. Masz auto za 1,5 miliona złotych? Też fajnie. Bez względu na to, którego scenariusza jesteś bliżej, możesz wyjść zadowolony i chcieć tu wrócić.

Każdy, kto nie dysponuje sportowym autem ucieszy się z możliwości pokonania toru w zaawansowanej i piekielnie szybkiej maszynie. Wbrew pozorom, to samo dotyczy posiadaczy podobnych aut, którzy tym sposobem mogą w stosunkowo tani sposób sprawdzić inny model z tej samej półki i samemu dojść do wniosku, który jest lepszy.

Jazda po torze prezent
McLaren 570GT i Ferrari 458 Italia to tylko dwa z kilkudziesięciu dostępnych samochodów

Krótko mówiąc, nie musisz kupować wyjątkowego auta niedostępnego do jazd próbnych u dealera, by wiedzieć, jak zachowuje się w takich warunkach. I to jest naprawdę wartościowe, bo nie wymaga dużych nakładów finansowych.

Przejdźmy jednak do konkretów. Wyjątkowy Prezent nawiązał współpracę z ekipą SJS Driving Experience, co zaowocowało możliwością organizacji jazd w różnych lokalizacjach. Jedną z nich jest Tor Kielce, gdzie sami zawitaliśmy.

Radość z jazdy

Przed znalezieniem się za kierownicą zawsze należy wchłonąć odpowiednią dawkę teorii. Wszystko po to, by utrzymać bezpieczeństwo na właściwym poziomie. Od przekazywania kluczowych informacji są instruktorzy, którzy czuwają nad uczestnikami wydarzenia.

Wyjątkowy prezent dla fana motoryzacji
Uczestnik może być, za kierownicą którego auta chce odbyć przejazd po torze

Przejażdżka supersamochodem może mieć formę bezpośrednią (za kierownicą) lub pośrednią (na miejscu pasażera). Wspomniany instruktor będzie więc siedział obok nas. Niektórzy z tego powodu początkowo kręcą nosami, ale to błędne rozumowanie.

Doświadczony specjalista nie jest tam po to, by hamować zapędy kierowcy – wręcz przeciwnie. Sam skłania do przekraczania własnych granic, co zawsze jest okraszone fachowymi radami (gdzie hamować, jak wchodzić w zakręt czy w którym miejscu „prostować” auto). Nie ma wątpliwości, że bez ingerencji takich ekspertów trudno byłoby osiągnąć tak dobre czasy. Jest to zatem forma rozrywki i nauki zarazem.

Wyjątkowy Prezent
Lamborghini Huracan ekipy SJS Driving Experience

Samochody? Naprawdę godne. Próbę czasową realizowaliśmy za kierownicą Lamborghini Huracan. Oprócz tego do wyboru były takie tuzy, jak McLaren 570GT, Ferrari 458 Italia czy Porsche 911 Carrera 4. Nie ma więc powodów do wybrzydzania.

To też oznacza, że Wyjątkowy Prezent pozwala przeżyć z dużym uśmiechem naprawdę wartościowy dzień. Biorąc pod uwagę zainteresowanie ofertą, łatwo dojść do wniosku, że to coraz częstsza forma podarunku. Jeżeli chodzi o podobne wydarzenia i listę samochodów, wszystko można znaleźć na stronie organizatora.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mandat za jazdę na elektrycznej walizce

Mandat za jazdę na elektrycznej walizce. To nie żart

GP Wielkiej Brytanii 2024

GP Wielkiej Brytanii 2024. Lewis Hamilton zwyciężył i pobił rekord wszech czasów!