w

Wyjątkowe Ferrari na sprzedaż. Jeden z dziesięciu egzemplarzy na świecie

Ferrari J50 for sale
Wyjątkowe Ferrari na sprzedaż. Jeden z dziesięciu egzemplarzy na świecie

Włoska marka coraz częściej decyduje się na większą liczbę produkcyjną swoich modeli. Ten samochód jest jednak wyjątkiem.

Co ciekawe, jest na sprzedaż. To Ferrari J50, które powstało przede wszystkim z myślą o rynku japońskim. Powstało w 2016 roku w ramach upamiętnienia 50-lecia marki w Kraju Kwitnącej Wiśni. Władze tego producenta zdecydowały, że zostanie stworzonych jedynie dziesięć egzemplarzy na cały świat.

Ferrari J50 Japan
J50 powstało na bazie modelu 488

Auto bazuje na modelu 488 i skrywa dokładnie taki sam układ napędowy, tyle że lekko podkręcony. Jego sercem benzynowa jednostka V8, która generuje 681 koni mechanicznych. Cały potencjał trafia na oś tylną za pośrednictwem siedmiobiegowej przekładni automatycznej.

Ferrari J50 V8
Silnik V8 generuje 681 koni mechanicznych

Inne jest jednak nadwozie. Zostało zaprojektowane od podstaw, żeby uzyskać jak najbardziej unikalny efekt. Samochód został wystawiony przez Rosso Scuderia – w salonie Ferrari w Tokio. Stan idealny. Prezentowane Ferrari J50 pokonało zaledwie 692 kilometry. Cena tej sztuki to 3,6 miliona dolarów. Czy znajdą się chętni? Nie mamy co do tego wątpliwości.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ferrari 458 crash circuito de jarama

Kierowca Ferrari chciał pokazać, co potrafi na torze. Będzie tego żałował do końca życia (wideo)

Stłuczka i ucieczka na parkingu w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała. Zahaczył o inne auto na parkingu. Później zgrywał cwaniaka, ale zostanie ukarany (wideo)