w

Wyjątkowa Mazda RX-7 Evo trafi na aukcję

Takie auta są dla kolekcjonerów najszlachetniejszymi zdobyczami. Spodziewamy się więc ogromnego zainteresowania.

Oto Mazda RX-7 Evo, która pochodzi z 1985 roku. Co ważne, z niemal ZEROWYM przebiegiem. Powstała z myślą o otrzymaniu homologacji przez jej rajdowego odpowiednika – podobnie jak Audi Quattro, Peugeot 205 T16 czy Ford RS200. Każda marka chcąca należeć do Grupy B musiała wyprodukować przynajmniej 200 sztuk tego typu modelu.

https://www.youtube.com/watch?v=49FW70XOmdA

Mazda stanowi jednak wyjątek. Jako że wystawiała swoje auta w różnych klasach rajdowych, musiała wyprodukować jedynie 20 sztuk, z których ostatecznie powstało tylko 7. Los pozostałych sześciu nie jest znany, ale duże prawdopodobieństwo, że żadna z nich (jeśli w ogóle istnieją) nie została zachowana w tak perfekcyjnym stanie. Aukcja zostanie zrealizowana za pośrednictwem RM Sotheby’s i odbędzie się w Londynie już 6 września. Spodziewamy się wysokiej, sześciocyfrowej kwoty.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O czym nie można zapomnieć wybierając napęd?

Pierwsze Fordy GT dostarczone