w , ,

Wyciągarka w aucie terenowym ? dlaczego jest taka ważna?

Wyciągarka to urządzenie, które coraz częściej montuje się w autach terenowych. Poprawia ona możliwości terenowe auta i jest niezbędna, gdy na swojej drodze napotka ono przeszkody. Dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie i jak wybrać wyciągarkę do swojego auta? Sprawdziliśmy to.

Auta terenowe nie są doskonałe. Świadczyć już o tym może pakiet modyfikacji, jakie oferowane są przez różne firmy: – Modyfikacje mają za zadanie dopasować auto idealnie do potrzeb każdego kierowcy. Dzięki przygotowanym pakietom zmian, nie tylko można poprawić wygląd samochodu, ale również poprawić jego osiągi oraz możliwości terenowe. Na tego typu rozwiązania decydują się nie tylko prywatni kierowcy, ale również firmy oraz służby ratunkowe czy mundurowe. Nasze rozwiązania sprawdzają się przede wszystkim tam, gdzie dobre auto terenowe jest podstawą funkcjonowania lub też pasją ? jak w przypadku kierowców, którzy biorą udział w różnego typu rajdach czy wyścigach po bezdrożach. ? mówi doradca z overlimit.com, firmy, która zajmuje się modyfikowaniem aut terenowych.

Czy wyciągarka się przydaje?

Prawda jest taka, że na wyciągarkę warto się zdecydować, jeśli rzeczywiście wybieramy off-road. Tam nie brakuje przeszkód terenowych oraz utrudnień, z którymi poradzi sobie wyciągarka. ? Naprawdę dobra wyciągarka jest dla nas elementem niezbędnym do pełnego przygotowania auta do off-roadu. Jest tak samo ważna jak zwiększenie prześwitu, zamontowanie profesjonalnych opon terenowych, czy też zamontowanie różnego typu osłon i zabezpieczeń. Dlatego znalazła się w oferowanych przez nas pakietach zmian, jakie wprowadzić można do aut terenowych. ? dodaje specjalista (overlimit.com).

Decydując się na wyciągarkę musimy zwracać uwagę przede wszystkim na jej parametry. Jednym z najistotniejszych jest uciąg. Najlepiej jeśli jest on wartością obliczoną na podstawie prostego równania: 1,5 x dopuszczalna masa całkowita auta. Dlaczego to takie ważne? ? Pamiętajmy, że wyciągarka będzie sprawdzać się z ekstremalnych warunkach, a zatem gdy auto będzie obciążona, będzie brodzić w błocie lub też będzie miało do pokonania jakąś inną przeszkodę terenową. My oferujemy m.in. wyciągarki elektryczne o uciągu nawet 2,2 tony wraz z dedykowaną dla tego auta płytą montażową. Wtedy urządzenie jest niezawodne i naprawdę wiele może. W pakietach oferowanych przez nas modyfikacji można znaleźć wyciągarkę 12V o uciągu 4500/9000 LBS ze sterowaniem bezprzewodowym.

Jak wybrać wyciągarkę?

Najlepiej w tej kwestii polegać na zdaniu profesjonalistów ? szczególnie tych, którzy mają za sobą wiele udanych realizacji w tym zakresie. Warto również posiłkować się zdaniem innych, zadowolonych kierowców. Pamiętać należy, że nawet testy laboratoryjne tego sprzętu nie dadzą nam jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: czy to jest dobra wyciągarka? ? W testach wyciągarek znaczenie ma wiele różnego rodzaju czynników. Nie dość, że pracują one w wielu ekstremalnych sytuacjach, to jeszcze wpływ na ich działanie mają czynniki takie, jak np. odporność sprzętu na działanie pod wodą.

 

Dobra wyciągarka to dla wielu osób podstawa funkcjonowania. Nigdy przecież nie wiadomo, kiedy się ona przyda i wydostanie nas z opresji lub pomoże pokonać przeszkodę na drodze po zwycięstwo off-roadowego wyścigu. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że jej zamontowanie znalazło się w pakietach modyfikacji aut terenowych, jakie są oferowane przez profesjonalistów w tym zakresie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SEAT Leon X-PERIENCE 2.0 TDI 4Drive – Ten najdzielniejszy

Citroen C4 1.2 PureTech More Life – Im starszy, tym lepszy…?