w

Woodtruck? Ktoś chciał Teslę, ale miał tylko drewno…

Plybertruck - woodtruck
Woodtruck? Ktoś chciał Teslę, ale miał tylko drewno...

Cybertruck to jeden z najnowszych projektów amerykańskiego producenta. Swoją sylwetką zaskoczył wielu fanów motoryzacji.

Jego karoseria ze stali nierdzewnej przywodzi na myśl DeLoreana, ale pod względem nadwozia bliżej mu do samochodów użytkowych. Te kanciaste kształty i minimalistyczna forma robi wrażenie. Pewien śmiałek potraktował Teslę jako inspirację i stworzył własny model, który nazwał „Plybertruck”. Wielu internautów zaczęło mu wymyślać inne nazwy (Cyberchuck, Model Tree), ale według nas Woodtruck pasuje najlepiej.

Karoseria została wykonana z drewna. Jej kształt nawiązuje do Cybertrucka, ale nawet z daleka byłoby trudno pomylić „replikę” z oryginałem. Ten nietypowy projekt powstał z myślą o rajdzie Gambler 500. Cóż to takiego? Zmagania na dystansie 805 kilometrów w samochodach, których wartość nie przekracza 500 dolarów. Brzmi znajomo? Jak najbardziej.

Acura pod sklejką

Co kryje się pod sklejką? Acura MDX pierwszej generacji. Jak można się domyślać, napęd pozostał spalinowy. Montowanie układu elektrycznego przekroczyłoby 500 dolarów, ale regulamin mówi, że ta kwota dotyczy jedynie nabycia pojazdu.

Modyfikacje mogą być zrealizowane za większe sumy, ale niewielu śmiałków decyduje się na duże inwestycje, bo nie byłoby w tym sensu. Największy urok w tym przypadku dotyczy jazdy gratem, który w niedalekiej przyszłości skończy swój żywot na złomowisku. Tak czy inaczej, Plybertruck robi wrażenie. Oby jednak ktoś bardzo złośliwy nie zgasił na nim papierosa, bo mogłoby dojść do pożaru…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sensacje na Spa. Russell drugi w kwalifikacjach! Norris doszczętnie rozbił bolid

Generał Lee - Diukowie Hazzardu

Dodge Charger związany ze znanym serialem trafił na sprzedaż