w

Właściciel sklepu wypłacił taczką bilonu ostatnią pensję pracownikowi. Zwrócił uwagę urzędu

Bilon w taczce
Właściciel sklepu wypłacił taczką bilonu ostatnią pensję pracownikowi. Zwrócił uwagę urzędu

Relacje między pracodawcą a podwładnymi bywają trudne. Sytuacje konfliktowe rodzą się zazwyczaj w związku z pieniędzmi.

Tak też było tym razem, kiedy właściciel sklepu wypłacił byłemu pracownikowi ostatnią pensję taczką bilonu. Tak, taczka była wypełniona po brzegi monetami. To była forma złośliwości, która akurat nie powinna się wydarzyć.

Zacznijmy od tego, że zdarzenie dotyczyło firmy A OK Walker zajmującej się częściami do wszelkiego rodzaju samochodów. Z tego, co udało się ustalić, została ona pozwana przez Andreasa Flatena, który nie otrzymał wynagrodzenia za ostatni miesiąc.

Urząd nakazał – pracodawca wypłacił

Mężczyzna udał się do Departamentu Pracy, by ujawnić problem i spróbować go rozwiązać. Jak wynika z przekazanych informacji, właściciel był dłużny 915 dolarów. Nie jest to może fortuna, ale dobra pensja (także w polskich warunkach). Nic więc dziwnego, że Flaten chciał otrzymać należne mu pieniądze.

Urząd nakazał wypłatę i pracodawca postanowił podporządkować się tej decyzji. Niestety, zrobił to w mało elegancki sposób. Taczka bilonu zawierała ponad 100 tysięcy centów. Prowizja za przeliczenie tego w banku może kosztować nawet 10 procent.

Monety w taczce
W taczce było około 100 tysięcy monet

Pracodawca tłumaczył się, że wszystko zrobił legalnie – i rzeczywiście, mógł zapłacić pracownikowi w bilonie. Wydaje się jednak, że wizerunek jego firmy na tym nie zyskał. Właściciel po całym zdarzeniu dostał wiele gróźb, nieprzyjemnych wiadomości i krytycznych opinii w sieci.

Departament pracy postanowił bliżej się przyjrzeć działalności kreatywnego przedsiębiorcy. W końcu wytoczono mu pozew za wielokrotne i umyślnie niepłacenie należności pracownikom.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nissan Skyline replica

Możesz być w szoku. To nie Nissan Skyline tylko replika na bazie Rovera 200

Ford Puma WRC

Nowy zawodnik WRC ujawniony. Ford Puma Rally1 oficjalnie