w

Wjechał za sygnalizator, gdy było już za późno. Musiał czekać na pociąg tuż przed torowiskiem (wideo)

Nieostrożny wjazd na przejazd kolejowy
Wjechał za sygnalizator, gdy było już za późno. Musiał czekać na pociąg tuż przed torowiskiem (wideo)

Polscy kierowcy wciąż popełniają mnóstwo błędów. Niektóre z nich są fatalne w skutkach.

Tym razem udało się uniknąć najpoważniejszych konsekwencji, choć biorąc pod uwagę okoliczności, skończyło się czymś więcej, niż samym strachem. Kierowca białego Forda wjechał za sygnalizator, gdy było już za późno.

To mogło doprowadzić do bardzo złych skutków. Zacznijmy od tego, że czerwone światła nie pulsowały, gdy główny bohater je mijał. To jednak nie oznacza, że nie popełnił błędu. Poruszał się bowiem po odcinku, na którym był zator drogowy.

Wjechał za sygnalizator, gdy było już za późno

Krótko mówiąc, nie przewidział zagrożenia, które wiązało się z wjechaniem na tory, gdy przed nimi nie było miejsca. Powinien postąpić rozsądniej i ominąć sygnalizator dopiero wtedy, gdy z drugiej strony będzie wystarczająco przestrzeni, by znaleźć się przed rogatkami.

Niestety, pomyślał o tym dopiero po znalezieniu się na torach. Uznał, że najlepszym rozwiązanie będzie wycofanie. Wydaje się, że prościej było wjechać na prawy fragment jezdni – to też było wykroczenie, ale jednak mnie niebezpieczne.

Wjechał za sygnalizator, gdy było już za późno
Kierowca dostrzegł zagrożenie i zaczął cofać, ale nie zdążył opuścić przejazdu

Zapory opadały, gdy mężczyzna cofał swoim autem. W pewnym momencie jedna z nich wylądowała na tylnej szybie Forda. Kierowca uznał, że pozostawi samochód w takim ustawieniu. Było to ryzykowne i przede wszystkim niepotrzebne.

Nagrywający mógł wykazać się odrobiną empatii i pomóc kierowcy opuścić przejazd podnosząc delikatnie zaporę. Nie uszkodziłoby to sprzętu, a jednocześnie zminimalizowałoby ryzyko wypadku.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ford Focus po liftingu

Ford wstrzymał zamówienia na Fiestę i Focusa. Dostępne będą tylko dedykowane konfiguracje

Chiron Super Sport

Ostatnie Bugatti Chiron Super Sport 300+ dostarczone. Rozdział zamknięty