w

Wjechał w budynek stacji paliw. Sprawca był pod wpływem narkotyków (wideo)

Wjechał w stację paliw
Wjechał w budynek stacji paliw. Sprawca był pod wpływem narkotyków (wideo)

Do tego bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w miniony piątek w miejscowości Sękowice znajdującej się obok Gubina.

Jak wynika z informacji przekazanych przez policję oraz lokalne media, około godziny 20 pojawiło się zgłoszenie dotyczące kierowcy, który wjechał w budynek stacji paliw. Policjanci udali się na miejsce zdarzenia.

Zeznania świadków oraz kamery monitoringu potwierdziły przebieg zdarzenia. Kierujący kompaktowym kombi z niewiadomych przyczyn z impetem uderzył w ścianę obiektu, w którym znajdowali się ludzie.

Warto dodać, że wjechanie w budynek poprzedziło urwanie drzwi w Mercedesie, którego użytkownik zamierzał wyjść kabiny, gdy nadjechał nieprzewidywalny kierowca Focusa.

>Kobieta, która wjechała w stację Orlen została zatrzymana. Policjanci nie popisali się (wideo)

Sprawca zdarzenia oddalił się bez sprawdzenia, czy nikomu nie stała się krzywda. Nie zamierzał czekać również na służby. Mundurowi ustalili dane właściciela pojazdu.

Funkcjonariusze z gubińskiego komisariatu uzupełnieni technikiem kryminalistyki bardzo sprawnie ustalili, kto dopuścił się tych czynów. Był to 36-letni mieszkaniec Gubina, znany im mężczyzna. Został on doprowadzony na komendę tego samego dnia.

>Lora z busami „położyła” stacje paliw – jak to możliwe?

Pobrano mu krew do badań. Wyniki wykazały obecność narkotyków – amfetaminy i marihuany. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do wniosku i zdecydował o trzymiesięcznym zamknięciu.

Straty w przypadku poważnie uszkodzonego Mercedesa wyniosły 190 tysięcy złotych, a stacji paliw – ponad 200 tysięcy złotych. Na szczęście obyło się bez uszczerbków na zdrowiu.

36-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Oprócz tego może spodziewać się wysokiej grzywny.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypadek Warszawa Corvette

Warszawa: Sportowe auto rozbite na Wale Miedzeszyńskim. Kierowca przecenił swoje umiejętności (wideo)

Atak kierowcy TIR-a na Norwega w busie

Polski zawodowiec wkurzył się na Norwega w busie. Chciał się dostać do kabiny, urwał lusterko (wideo)