w

Wielki pojedynek Toyot. Czy GR Yaris rozstawi legendy po kątach? (wideo)

GR Yaris vs Supra vs Celica
Wielki pojedynek Toyot. Czy GR Yaris rozstawi legendy po kątach? (wideo)

Aktualna gama modelowa japońskiego producenta nie generuje wielkich emocji, choć sportowy hatchback poprawił tę sytuację.

Wielki pojedynek Toyot przed nami. Na pierwszy ogień model GR Yaris, czyli nowość tej marki. To jedyny hot hatch na rynku, który posiada napęd na obie osie. Poza tym, skrywa trzycylindrową jednostkę benzynową o pojemności 1,6 litra. Generuje ona dokładnie 261 koni mechanicznych oraz 360 niutonometrów. Za przenoszenie mocy odpowiada sześciobiegowa skrzynia mechaniczna. Masa własna pojazdu to 1280 kilogramów. Warto dodać, że Toyota GR Yaris kosztuje 148 900 złotych.

Dzisiejszym rywalem tego modelu jest prawdziwa legenda: Toyota Supra Mk4. Model wręcz kultowy. Pod jego długą maską znajdziemy sześciocylindrową, trzylitrową jednostkę 2JZ generującą 320 koni mechanicznych oraz 441 niutonometrów. Co ciekawe, za przeniesienie tego potencjału na tylną oś odpowiada czterobiegowa przekładnia automatyczna. Waga Supry sięga 1490 kilogramów.

Ostatni japoński wózek na polu bitwy to Toyota Celica GT-Four. Sercem tego modelu jest dwulitrowy, doładowany silnik benzynowy oddający do dyspozycji 252 konie mechaniczne oraz 304 niutonometry. Pięciobiegowy automat kieruje wszystkie argumenty na oś tylną. Należy dodać, że auto waży 1390 kilogramów.

Różnice w mocach mogą być niwelowane masami własnymi pojazdów, ale istotna będzie także wydajność w przenoszeniu potencjału na asfalt. Stare przekładnie automatyczne mogą dusić potencjał jednostek. Napęd na jedną oś też może przeszkodzić w szybkim starcie. Pozostaje więc sprawdzić na własne oczy, co z tego wyszło:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pijany kierowca w Wyszkowie

Wyszków. Był tak pijany, że nie trafił w żaden zjazd z ronda. Wydmuchał trzy promile (wideo)

Zatrzymanie pijanego kierowcy

Rawa Mazowiecka. Drogowy recydywista udawał trzeźwego i próbował uciec. Alkomat nie dał się nabrać (wideo)