w

WIELKI POJEDYNEK topowych SUV-ów: Audi RS Q8 vs BMW X6 M vs Porsche Cayenne Turbo S

RS Q8 vs X6 M vs Cayenne Turbo S
WIELKI POJEDYNEK topowych SUV-ów: Audi RS Q8 vs BMW X6 M vs Porsche Cayenne Turbo S

Czy tego chcemy, czy nie, duże SUV-y cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Producenci marek premium wiedzą o tym doskonale.

Oferują więc wiele wariacji takich modeli. Wśród tuzów rynkowych znajdziemy oczywiście niemieckie marki, które reprezentowane są przez naprawdę dopracowane maszyny. Trzy z nich wzięły udział w porównaniu osiągów przeprowadzanym przez kanał „carwow”.

BMW X6 M – sportowy prekursor segmentu

Bawarskie auto to pierwszy SUV Coupe, który powstał. Wróżono mu absolutną klęskę, ale okazało się, że to strzał w dziesiątkę. Najnowsza generacja tego modelu dostępna jest oczywiście w wersji „M”. Jej sercem jest benzynowe V8 Twin-turbo o pojemności 4,4 litra. Ten znany i lubiany silnik oferuje 625 KM i 750 Nm. Za przeniesienie tej mocy na obie osie (xDrive) odpowiada 8-biegowy automat. Masa własna pojazdu to 2370 kg.

Porsche Cayenne Turbo S – hybrydowy pocisk

W ślady BMW poszło Porsche i stworzyło SUV-a, który uratował markę przed kłopotami finansowymi. Aktualne wcielenie tego świetnego auta dostępne jest w wariancie Turbo S. To oznacza, że pod maską jest 4-litrowe V8 współpracujące z elektrycznością. Tak, to hybryda. Moc systemowa tego zestawu to 680 KM oraz 900 Nm. Tutaj także za przeniesienie mocy na wszystkie koła odpowiada 8-biegowy automat. Waga? 2490 kg, co ma związek z ciężkimi bateriami.

Audi RS Q8 – dogonić bawarskiego konkurenta

Rywal z Ingolstadt ma ten sam silnik co koncernowy kuzyn. W tym przypadku jednak 4-litrowe V8 nie współpracuje z jednostką elektryczną. Samodzielnie jest w stanie generować 600 KM i 800 Nm. Automat jest oczywiście 8-biegowy i przekazuje potencjał na obie osie (system quattro). Audi jest jednak wyraźnie lżejsze od Porsche – waży 2315 kg.

Który z tych samochodów okaże się najszybszy na prostym odcinku drogi? Z pewnością ogromną rolę odegrały deszczowe warunki (śliska nawierzchnia). Zobaczcie ten pojedynek:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW 220d Gran Coupe test

Inna koncepcja, podobna przyjemność. BMW 220d Gran Coupe to bardzo dobre auto (TEST)

Russell wygrał w GP Sakhiru 2020

Russell pokazał, że właściwy bolid to podstawa. Najlepszy wynik w karierze