w

Ważna lekcja podczas nauki jazdy: Kolizja z kursantem, ale wina innego kierowcy (wideo)

Kolizja z autem nauki jazdy
Ważna lekcja podczas nauki jazdy: Kolizja z kursantem, ale wina innego kierowcy (wideo)

Kurs jazdy samochodem to bardzo ważny krok w życiu każdego człowieka. Szczególnie w erze mobilności.

Lekcje praktyczne odbywają się za kierownicami prawdziwych samochodów i pod okiem fachowych szkoleniowców. Warto dodać, ze pojazdy mają nietypowe wyposażenie, takie jak dodatkowe lusterka, pedały hamulca, sprzęgła i gazu. To dla bezpieczeństwa, gdyby osoba siedząca za kierownicą nie dawała sobie rady – niestety, to się czasem zdarza.

Pierwsze godziny za kierownicą są ważne. Wtedy pojawia się próba wyczucia pojazdu, ale też zrozumienie zasad w praktyce. Nie jest tajemnicą, że wiele zależy również od innych uczestników ruchu.

Kolizja z „eLką”

Ten kursant będzie miał w swoim dorobku większe doświadczenie, niż znaczna część jego kolegów przygotowujących się do egzaminu na prawo jazdy. Wszystko za sprawą zdarzenia drogowego, które trudno uznać za pozytywne. Warto zaznaczyć, że nic poważnego się nie stało.

Kierowca srebrnego minivana postanowił wyprzedzić auto nauki jazdy. Niestety, nie wyczuł odległości i wrócił na pierwotny pas za wcześnie. W wyniku tego doszło do kolizji. Kursant mógł być w lekkim stresie, ale nie on odpowiadał za to zdarzenie. Być może taka historia pozytywnie wpłynie na jego wyobraźnię, a co za tym idzie – ostrożność jazdy w przyszłości, gdy uda mu się zdać egzamin w jednym z Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GR Supra vs GR Yaris

Wyższa moc kontra napęd na cztery koła. Pojedynek sportowych Toyot: GR Supra kontra GR Yaris (wideo)

BMW iX3 vs Tesla Model Y vs Nio ES6

Trzy wynalazki na prąd w ciekawym teście porównawczym: BMW iX3, Tesla Model Y i Nio ES6