w

Warszawa. Wpychanie się przed autobus. Skutek? Kolizja. Piesza miała szczęście (wideo)

Wpychanie się przed autobus
Wpychanie się przed autobus. Skutek? Kolizja. Piesza miała szczęście (wideo)

Jedną z umiejętności, którą powinni nabywać kursanci podczas jazd z instruktorem jest wyczucie odległości. Jest ona niezwykle ważna przy wielu manewrach.

Dotyczy to między innymi wyprzedzania i chęci zmiany pasa. Prawidłowa ocena pozwala uniknąć wymuszenia pierwszeństwa i spowodowania innego zagrożenia. To wpychanie się przed autobus jest przykładem, do czego mogą doprowadzić nieprawidłowości w tym zakresie.

Do tego nieprzyjemnego zdarzenia drogowego doszło na ulicy Popularnej w Warszawie. Nagrywającym jest kierowca autobusu, który ruszył z przystanku znajdującego się około 100 metrów za pojazdem komunikacji miejskiej.

Wpychanie się przed autobus – poważne konsekwencje

Wtem pojawił się użytkownik srebrnego SUV-a, który postanowił wjechać przed autobus, a następnie zjechać na teren sklepu budowlanego. To już samo w sobie było ryzykowne, bo wszystko odbywało się bez zachowania bezpiecznych odległości.

Na nieszczęście kierowcy Nissana, na przejściu znalazła się piesza, której musiał ustąpić. Tym samym zatrzymał się częściowo na pasie zajmowanym przez jadący autobus. Kierowca tego drugiego nie miał szans, by uniknąć zderzenia. Nie było ani miejsca, ani czasu.

Wpychanie się przed autobus
Kierowca autobusu nie miał ani miejsca, ani czasu na uniknięcie kolizji z kierowcą, który nagle przed niego wjechał i wyhamował do zera, by przepuścić pieszą

Po chwili doszło do zderzenia, w wyniku którego SUV został przepchnięty na pasy, po których przechodziła piesza. Kobieta zachowała jednak czujność i odskoczyła – w ostatniej chwili, jak twierdzi kierowca autobusu.

> Zabrze. Kierowca autobusu sforsował opadające rogatki. „Zapłaci więcej, niż za opóźnienie” (wideo)

Nie ma wątpliwości, że to użytkownik japońskiego auta jest sprawcą zdarzenia i powinien zostać ukarany mandatem. Konsekwencje mogły być jednak znacznie poważniejsze, gdyby doszło do potrącenia pieszej.

Warto wyciągnąć wnioski z tej historii. Jeżeli nie ma miejsca, bez sensu wyprzedzać, tym bardziej że zamierzamy zaraz skręcać. W mieście istnieje mnóstwo newralgicznych miejsc, w których mogą znajdować się inni uczestnicy ruchu i trzeba mieć to na uwadze. Bądźmy ostrożniejsi – to na pewno nie zaszkodzi.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mocne uderzenie w tył samochodu

Mocne uderzenie w tył samochodu. „Pani utrzymała kontrolę” (wideo)

Światowy Samochód Roku 2023

Oto Światowy Samochód Roku 2023. „Mówią, że to koreańskie Porsche”