w

W tym samochodzie znajduje się garaż dla Bugatti. Oto prawdziwy dom na kołach

Volkner Mobil Performance S
W tym samochodzie znajduje się garaż dla Bugatti. Oto prawdziwy dom na kołach

 

W każdej grupie pojazdów można mówić o różnych poziomach wielkości, wykończenia i wyposażenia. Nie inaczej jest w przypadku kamperów.

W tym samochodzie znajduje się garaż dla Bugatti. Poważnie. Firma Volkner specjalizująca się w przerabianiu pojazdów dostawczych na kempingowe zaprezentowała swój nowy projekt. Nosi nazwę Mobil Performance S i jest imponujący pod każdym względem. Ale po kolei.

To już dom, czy jeszcze samochód?

Trudno wyobrazić sobie pojazd dosadnej łączący te funkcje. W tym samochodzie znajduje się garaż dla innego (całkiem dużego) samochodu, co już mówi samo za siebie. Volkner wykorzystał do celów marketingowych Bugatti Chiron, co oczywiście przyniosło spory rozgłos. Potencjalny nabywca może jednak schować tam jakikolwiek inny model, który się zmieści.

Volkner Mobil Performance S - wnętrze
Kabina wygląda jak luksusowy apartament

Wnętrze jest oczywiście przepełnione luksusem i ekstrawagancją. Nie brakuje skórzanych obić i starannych dekorów, które podkreślają charakter kabiny. Ręcznie montowane forniry z drewna Macassar robią wrażenie. Projektanci zadbali o bardzo staranne spasowanie wszystkich elementów, aby użytkownik (mieszkaniec?) mógł czuć się, jak w normalnym domu.

O tak prozaicznych miejscach, jak sypialnia czy łazienka wspominać nie sposób. Warto jednak dodać, że umieszczony we wnętrzu system audio firmy Burmester został wyceniony na ponad 350 tysięcy dolarów. Jest to więc dom, samochód i sala koncertowa zarazem.

Zaawansowana technologia i silnik spalinowy

Za rozpędzanie tego potężnego pojazdu odpowiada jednostka spalinowa generująca 430 koni mechanicznych. Aby było ekologicznie i praktycznie, zastosowano również panele słoneczne, które pomagają w zasilaniu urządzeń pokładowych.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że wspomniany wyżej garaż został umieszczony pomiędzy osiami. Zintegrowano go z wysuwaną elektrycznie platformą, która ułatwia umieszczanie i wyciąganie pojazdu.

Za ile i dla kogo?

Volkner Mobil Performance S został wyceniony na 2 035 000 euro. Jak można się domyślać, Bugatti nie jest na jego wyposażeniu. Chętni mogą zobaczyć pojazd na aktualnie trwających targach w Dusseldorf.

Taki pojazd może zainteresować najbardziej wymagających mieszkańców tej planety, których życie opiera się na podróżach. Wśród nich mogą znajdować się światowej sławy artyści i sportowcy, a także biznesmeni.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Żaden naprawdę bogaty człowiek nie będzie się tłukł kamperem a za ponad 2 miliony € można przez kilka lat podróżować normalnie po świecie a nawet i po za ostatnio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrącenie użytkownika hulajnogi

Użytkownik hulajnogi zlekceważył czerwone światło. Doszło do poważnego potrącenia (wideo)

GP Holandii 2021 - wyniki

Grand Prix Holandii 2021: Verstappen nie dał szans rywalom. Solidny występ Kubicy