w

W tym kraju okradają nawet strażaków. Sprawcy usłyszeli zarzuty (wideo)

Kradzież na terenie OSP Mostki
W tym kraju okradają nawet strażaków. Sprawcy usłyszeli zarzuty (wideo)

Wydaje się, że społeczność docenia jednostki ochotnicze. Są jednak pewne wyjątki, które nie napawają optymizmem.

Jak się okazuje, w tym kraju okradają nawet strażaków. To niezwykle przykre, że istnieją osoby, które postępują w tak kuriozalny sposób. To przejaw nieodpowiedzialności i rzeczywistego upadku moralnego.

Sprawa dotyczy Ochotniczej Straży Pożarnej z miejscowości Mostki. Na remizie była zamontowana kamera, która zarejestrowała numery pojazdu użytkowego oraz pozwoliła na ustalenie tożsamości sprawców bez większego wysiłku.

Interwencja policji

Sprawa dotyczyła kradzieży złomu. Ktoś mógłby stwierdzić, że to tylko kupa metalu. Fakty są jednak takie, że straty szacowane są na 10 tysięcy złotych. To wszystko bulwersuje jeszcze bardziej, gdy weźmiemy pod uwagę, że środki uzyskane ze sprzedaży surowca miały zasilić budżet w celu zakupu nowego wozu strażackiego.

Kradzież złomu
Sprawcy ukradli sporo złomu. Jego wartość szacowana jest na około 10 tysięcy złotych

Policjanci ze Świebodzina wzięli się do pracy i zaczęli badać sprawę. Szybko ustalili, kim są dwaj sprawcy. Kilka dni później zapukali do ich drzwi. Mężczyźni zostali doprowadzeni na komendę, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży.

Niestety, trzeci z mężczyzn wciąż jest poszukiwany. Jego złapanie jest jednak tylko kwestią czasu – raczej nie będzie się ukrywać całe życie z powodu takiego przestępstwa. Trudno jednak przewidzieć, kiedy uda się go namierzyć i aresztować. Liczymy na to, że jak najszybciej.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawca wykroczenia w Volkswagenie

Policyjna CUPRA Leon już się zwraca. Kierowca dostał mandat o wartości połowy własnego auta (wideo)

Audi Q2

Audi Q2 okazało się porażką. Koniec produkcji niemieckiego crossovera