w

Volvo S90 i V90 2020

Volvo S90 2020

Flagowy model szwedzkiej marki przeszedł kurację odmładzającą. I już teraz należy zaznaczyć, że jest głównie udoskonalenie technologiczne.

Volvo S90 2020

Volvo S90 i V90 2020 – stylistyka

Zmiany wizualne są bardzo skromne. I bardzo dobrze, bo obie wersje nadwoziowe wciąż prezentują się bardzo okazale i wyróżniają się na tle licznych konkurentów – także swymi gabarytami. Nie zabrakło jednak delikatnie przeprojektowanych zderzaków oraz nowych wypełnień oświetlenia. Pojawiły się też inne lakiery i wzory felg.

Volvo S90 i V90 2020 – wnętrze

W kabinie doszło do kilku zmian, które jednak nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Pierwsza z nich dotyczy poprawy jakości materiałów – teraz mają być jeszcze lepsze i staranniej spasowane. Dorzucono także oczyszczacz powietrza z czujnikiem PM 2.5. Co ciekawe, postawiono także na ulepszenie zestawu audio Bowers & Wilkins. To o tyle zaskakujące, że to praktycznie najlepszy system nagłośnienia w seryjnym, popularnym aucie. Co więc zostało poprawione? Przede wszystkim wzmacniacz. Nie zabrakło także automatycznej redukcji hałasu oraz podwójnych gniazd USB-C, które teraz należą do wyposażenia podstawowego.

Volvo V90 2020

Volvo S90 i V90 2020 – silniki

Gama jednostek napędowych została zaktualizowana. Teraz każda niemal wszystkie konstrukcje mają dodatkowo 48-woltową  instalację elektryczną, co oznacza, że będziemy mieć do czynienia z miękkimi hybrydami. W ofercie pozostanie oczywiście najmocniejsza, pełnoprawna hybryda T8 plug-in generująca ponad 400 KM. Większość wersji oferuje napęd na przednią oś, ale topowe warianty dostępne są także z AWD.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zasadzka policji na złodzieja paczek (Video)

DS 9 E-Tense 360 dane techniczne

DS 9 2020 oficjalnie