w

Volvo Recharge Concept to zapowiedź elektrycznego SUV-a. Bez skóry na fotelach

Volvo Recharge 2021
Volvo Recharge Concept to zapowiedź elektrycznego SUV-a. Bez skóry na fotelach

Szwedzi przodują w dziedzinie bezpieczeństwa, ale stawiają także coraz większe kroki związane z rozwojem ekologicznej motoryzacji.

Właśnie dlatego szykuje się mała rewolucja. Volvo Recharge Concept zapowiada elektrycznego SUV-a, który będzie skrywał wiele ciekawych rozwiązań. Już stylistycznie robi duże wrażenie. To zasługa połączenie kilku koncepcji nadwoziowych w jedną.

Volvo Recharge design
Stylistyka została oparta na charakterystycznych elementach oświetlenia i prostej formie

Istotną rolę odgrywają także charakterystyczne elementy oświetlenia. Sylwetka wydaje się niezwykle czysta, pozbawiona zbędnych przetłoczeń. Właśnie to nadaje jej futurystycznej aparycji.

Volvo Recharge Concept wnętrze
We wnętrzu znalazły się cztery fotele pokryte ekologiczną tapicerką

Z kolei we wnętrzu znajduje się minimalistyczny kokpit oparty na dwóch kluczowych instrumentach pokładowych oraz cztery indywidualne fotele. Co ciekawe, nie zdecydowano się na tapicerkę skórzaną. Zamiast niej zastosowano materiał znacznie bardziej przyjazny środowisku.

Volvo Recharge Concept ma oferować nową technologię ładowania, ale nie wiadomo jeszcze na czym dokładnie będzie ona polegać. Duże prawdopodobieństwo, że chodzi o przyspieszenie całego procesu. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na nowe doniesienia w tej sprawie.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Audi A3 Sportback 2021 test łosia

Nowe Audi A3 Sportback w teście łosia. Wynik bardzo przeciętny

Plany Nissana dotyczące aut elektrycznych

Nissan zmierza w stronę elektryczności. Kolejne kroki zostały podjęte