w

Volkswagen Touareg – milion produkcyjny

Duże SUV-y zainteresowały klientów z różnych zakątków tej planety. Jednym z najpopularniejszych jest model z Wolfsburga – Touareg.

Topowy SUV Volkswagena został zaprezentowany w 2002 roku i od razu przykuł uwagę wielu zwolenników modnych sylwetek i terenowego charakteru. Oferował właściwą jakość, mocne silniki i praktyczne wnętrze, a do tego miał w sobie coś z klasy premium. Właśnie dlatego odniósł sukces.

Do tej pory powstały trzy generacje tego ważnego auta – ostatnia z nich pojawiła się na rynku w marcu 2018 roku. Co istotne, każda odniosła (i odnosi) duże sukcesy, co potwierdzają wyniki produkcyjne – już milion Touaregów wyjechało z fabryk Volkswagena.

Z tej okazji stworzono wersję One Million. Wyróżnia ją biały lakier kontrastujący z czarnymi wstawkami, emblematy edycji specjalnej, pakiet R-Line, specjalne naszywki, tapicerka z pomarańczowymi przeszyciami i kompletne wyposażenie. Z kolei pod maską znajdziemy 3-litrowe TDI o mocy 286 KM. Ceny tej konfiguracji startują w Niemczech od 80 880 euro.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Audi Q3 Sportback oficjalnie

Wyprzedzanie na „trzeciego”, spychanie z drogi – wyczyn kierowcy w kombi (Video)