w

Volkswagen Tiguan Allspace 2022 oficjalnie. Lifting przyniósł nową twarz

VW Tiguan Allspace 2021
Volkswagen Tiguan Allspace 2022 oficjalnie. Lifting przyniósł nową twarz

Siedmiomiejscowy SUV z Wolfsburga został oficjalnie zaprezentowany. Co prowadziła kuracja odmładzająca?

Przede wszystkim nowy front, który nawiązuje do nurtu designu wprowadzonego przez najnowszego Golfa. To oznacza reflektory IQ Lights o ciekawym kształcie, wąski grill i listwy ledowe biegnące aż do logo.

Tiguan Allspace lifting
Lifting upodobnił Tiguana do nowego Golfa

Z tyłu natomiast pojawiły się nieco inne klosze lamp. Wokół auta zamontowano oczywiście plastikowe osłony, które chronią dolne partie karoserii. Warto dodać, że producent uzupełnił paletę lakierów i listę wzorów felg.

A co zmieniło się we wnętrzu? Między innymi cyfrowe wskaźniki, które są teraz nieco mniejsze, ale równie czytelne. Pojawił się także dotykowy panel klimatyzacji. Na szczęście, pozostał niezależny, co pozytywnie wpływa na obsługę. nad nim zamontowano ekran multimedialny pozbawiony fizycznych przycisków. Co ciekawe, nie ma ich także kierownica. Wszystko opiera się więc na „dotyku”.

Volkswagen Tiguan Allspace 2021 wnętrze
We wnętrzu pojawił się nowy panel klimatyzacji i kierownica z dotykowymi przyciskami

Auto będzie dostępne z napędami na przednią lub obie osie. W ofercie będą także sześciobiegowe skrzynie manualne i siedmiobiegowe DSG. Gama jednostek powinna pozostać bardzo zbliżona. To oznacza, że klienci będą mieli do wyboru:

  • 1.5 TSI
  • 2.0 TSI
  • 2.0 TDI

Warto dodać, że przedłużona wersja Tiguana nie doczeka się topowej, 315-konnej wersji „R”, co akurat nie jest zaskoczeniem.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prido i7 pro test kamery

Prido i7 Pro – test, opinie, recenzja kamery samochodowej

Mercedes-Maybach S 680

Mercedes-Maybach S 680 z silnikiem V12. Bogaci wciąż będą mogli jeździć autami spalinowymi