w

Volkswagen Taigo wypełni kolejną niszę w gamie. Nie wyjdziesz z salonu bez crossovera!

Volkswagen Taigo 2022
Volkswagen Taigo wypełni kolejną niszę w gamie. Nie wyjdziesz z salonu bez crossovera!

Europejska gama niemieckiej marki jest bardzo rozbudowana. Władze nie zamierzają jednak kończyć poszerzania oferty.

Właśnie dlatego w przyszłym roku na świat przyjdzie Volkswagen Taigo. Cóż to takiego? Kolejny miejski crossover. Tym razem jednak w stylu coupe. Uplasuje się tuż obok T-Crossa i będzie jego nieco odważniejszą, lifestyle’ową interpretacją.

VW Taigo design
Taigo będzie crossoverem coupe o gabarytach T-Crossa

Spodziewamy się odważnej stylistyki, oryginalnych proporcji i bogatych możliwości konfiguracyjnych. Jak zapowiadają oficjalne grafiki przedstawiające wersję koncepcyjną, będzie to kontynuacja aktualnie wykorzystywanego nurtu stylistycznego.

Wnętrze będzie oddawało do dyspozycji nowoczesne instrumenty pokładowe. Podejrzewamy, że projekt zostanie przejęty od wspomnianego T-Crossa, ale liczymy na wyższy poziom materiałów wykończeniowych. Być może z tyłu będzie nieco mniej miejsca ze względu na wyraźniej opadającą linię dachu.

Taigo kiedy premiera
Debiut samochodu przewidziany jest na 2022 rok

Gama jednostek napędowych jest jeszcze daleka od ujawnienia, ale duże prawdopodobieństwo, że jej fundamentem będzie benzynowy silnik 1.0 TSI generujący 90 koni mechanicznych. W ofercie nie powinno zabraknąć automatu DSG, ale napędu na obie osie nie należy się spodziewać.

Volkswagen Taigo zostanie oficjalnie zaprezentowany w przyszłym roku. Oficjalna data premiery nie została jeszcze ustalona.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW Isetta na sprzedaż

Najbardziej urocze BMW na sprzedaż – Isetta wzbudzi uśmiech każdego!

Patrol Nismo 2022

Nissan Patrol Nismo 2022 – Ten mastodont może objechać 370Z!