w

Volkswagen Polo GTI 2022 oficjalnie. Dwulitrowy silnik i żadnych układów hybrydowych

VW Polo GTI 2022
Volkswagen Polo GTI 2022 oficjalnie. Dwulitrowy silnik i żadnych układów hybrydowych

Nowa generacja niemieckiego auta na pewno przyciągnie kolejnych konserwatywnych klientów oczekujących mocnych wrażeń.

Tak wygląda Volkswagen Polo GTI 2022. Model, który pozostał wierny swoim ideałom i nie uległ modzie na hybrydy. I tu należy się ukłon dla marki z Wolfsburga, że zdecydowała się na taki krok. Wielu producentów rezygnuje ze sportowych, miejskich hatchbacków, bo trudno w tym dziś szukać opłacalności.

Volkswagen Polo GTI 2022 design
Odświeżone Polo GTI posiada nowe elementy oświetlenia

Pod względem stylistycznym nie ma mowy o rewolucji, ale i tak zmieniło się całkiem sporo. Pas przedni zyskał delikatnie zmodyfikowane reflektory z wypełnieniem LED, diodowe listwy, przeprojektowany grill oraz nowy zderzak.

Volkswagen Polo GT facelift
Po raz pierwszy w historii tego modelu lampy zachodzą na klapę bagażnika

Z kolei tył samochodu zdobią lampy w kształcie bumerangów zachodzące na klapę bagażnika, spojler nad szybą i dwie końcówki układu wydechowego umieszczone po lewej stronie. Całość została wzbogacona felgami o dedykowanym wzorze. Trzeba przyznać, że nowy Volkswagen Polo GTI prezentuje się muskularnie.

Volkswagen Polo GTI 2022 – dane techniczne

Warty uwagi jest zespół napędowy, który nie został wzbogacony „elektrycznością”. Możemy mówić o konwencjonalnym układzie bez jakiejkolwiek hybrydyzacji. Fundamentem tej technologii jest dwulitrowy, doładowany silnik TSI generujący 205 koni mechanicznych i 320 niutonometrów.

Za przeniesienie tego potencjału na oś przednią odpowiada siedmiobiegowy automat. Volkswagen Polo GTI 2022 przyspiesza do setki w 6,5 sekundy i rozwija 240 km/h prędkości maksymalnej.

Samochód został wyposażony w obniżone zawieszenie i elektroniczny dyferencjał. Nie zabrakło również sportowego układu kierowniczego oraz selektora trybów jazdy, który dopasowuje pracę kluczowych podzespołów.

Rasowe wnętrze niemieckiego hatchbacka

W kabinie znajdziemy kilka sportowych akcentów. Wśród tych najważniejszych są aluminiowe nakładki na gaz i hamulec oraz mięsista kierownica ze spłaszczonym wieńcem. Pojawiły się także lakierowane, czerwone wstawki, które nadają projektowi jeszcze więcej animuszu.

Volkswagen Polo GTI 2022 wnętrze
We wnętrzu znajdziemy sportową kierownicę i nowoczesne instrumenty pokładowe

Fotele są oczywiście dobrze wyprofilowane i zapewniają odpowiednie podparcie boczne. Dostęp do drugiego rzędu jest bardzo wygodny, ponieważ Volkswagen Polo GTI 2022 został oparty na nadwoziu pięciodrzwiowym.

Ceny nowego modelu nie zostały ujawnione. Nowy Volkswagen Polo GTI pojawi się na drogach w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jaki samochód za 10 tysięcy 2021

Jakie auto miejskie kupić za 10 tysięcy złotych (2021) – benzyna, LPG, diesel

Yaris Panka porzucony na plaży

„Auto na minuty” porzucone na plaży we Władysławowie. Turyści nie kryli zdziwienia, że bez parawanu