w

Volkswagen planuje budowę nowych limuzyn

Phaeton nie okazał się sukcesem rynkowym. Kilka lat temu zamożni klienci nie chcieli podróżować limuzyną Volkswagena ze względu na niewielki prestiż w porównaniu do Audi A8, Mercedesa klasy S i BMW serii 7.

audi_a6l_china_2014_1

Dziś pozycja Volkswagena jest dużo lepsza. Niemiecka marka notuje coraz lepsze wyniki sprzedaży i otrzymuje bardzo dobre noty na tle całej konkurencji. To skłoniło władze marki do wznowienia prac nad nową limuzyną, która ma walczyć o klienta na rynku chińskim. Luksusowy sedan będzie czymś pomiędzy Passatem a Phaetonem. Będzie bazować na płycie podłogowej i rozwiązaniach technologicznych znanych z Audi A6 L. Z tego co zdążyliśmy się dowiedzieć, cena najprawdopodobniej nie przekroczy 65 000 dolarów.

volkswagen_phaeton_face_lifting_szkic_1

Phaeton kolejnej generacji zadebiutuje natomiast w 2018, a jego produkcja ruszy w 2019 roku. Auto wykorzysta nową platformę podłogową. Niestety, szczegółowe dane nie zostały jeszcze ujawnione. W ofercie pojawi się najprawdopodobniej wariant hybrydowy. Na więcej informacji musimy jeszcze poczekać.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zakaz podróży służbowych od 28 grudnia

Przetarg na budowę S5 w rejonie Bydgoszczy

Dwadzieścia luksusowych aut spłonęło