w

Volkswagen ID. Buzz Prior Design. Van na lekkiej glebie

Volkswagen ID. Buzz Prior Design
Volkswagen ID. Buzz Prior Design. Van na lekkiej glebie

Elektryczny van niemieckiej marki doczekał się wizyty u znanej firmy zajmującej się modyfikacjami karoserii. Efekt może zainteresować wielu fanów „ogórka”.

Fakt, połączenie napędu elektrycznego z takim nadwoziem nie wydaje się dziś rozsądnym rozwiązaniem, ale to nie zmienia faktu, że niektórym nabywcom to odpowiada. Właśnie dlatego Volkswagen ID. Buzz Prior Design może okazać się ciekawym pomysłem dla potencjalnych klientów.

Auto zyskało przeprojektowany front z dokładką do zderzaka. Profil ujawnia natomiast nakładki progowe i przyciemnione szyby. Z kolei tylną część nadwozia zdobią masywny zderzak i pokaźny spojler dachowy. Nie zabrakło także aluminiowych felg z pełnym wzorem, który nawiązuje do klasyki.

Volkswagen ID. Buzz Prior Design
Body kit wyraźnie obniża sylwetkę niemieckiego auta

Karoseria może być polakierowana dwutonowo, co jest coraz częściej widzianym trendem – także w ofercie producentów. W przypadku ID. Buzz wygląda to znacznie lepiej, niż choćby w dużych limuzynach.

Prior Design nie poinformował o żadnych modyfikacjach napędowych, dlatego należy założyć, że prezentowany egzemplarz skrywa seryjny układ. To oznacza, że kierowca ma do dyspozycji 221 koni mechanicznych.

Volkswagen ID. Buzz Prior Design
Niemal pełne felgi nawiązują do klasycznego „Ogórka”

To spora wartość, ale należy uwzględnić, że masa własna pojazdu to ponad 2400 kilogramów, co znacząco wpływa zarówno na osiągi, jak i prowadzenie (szczególnie podczas nagłych zmian toru jazdy). Fizyki nie da się oszukać.

ID. Buzz skrywa baterię o pojemności 77 kWh, która w warunkach rzeczywistych wystarcza na około 300 kilometrów. Według norm WLTP są to 423 kilometry.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyprzedzanie ciężarówką na czołówkę

Kolejny zawodowiec wyprzedzał na czołówkę. Trzeba było uciekać z drogi (wideo)

Agresywny kierowca w Citroenie

Brak kultury i poczucie wyższości. „Trafi na takiego, co go wyciągnie z tego auta” (wideo)