w

Volkswagen ID. AERO. Zapowiedź nowego „elektryka”

VW ID AERO
Volkswagen ID. AERO. Zapowiedź nowego "elektryka"

Niemiecki producent jest już gotowy, by zaprezentować zupełnie nowy model z napędem elektrycznym.

Będzie to Volkswagen ID. AERO, który zostanie oficjalnie przedstawiony już 27 czerwca. Ma konkurować w klasie średniej wyższej, co oznacza naprawdę trudne wyzwanie. Warto dodać, że został zaprojektowany z myślą o rynku chińskim. Ma jednak trafić także do Ameryki Północnej i Europy, tyle że nieco później.

Nowość powstała na platformie MEB przystosowanej do konstrukcji w pełni elektrycznych. Samochód ma mieć blisko pięć metrów długości. Krótko mówiąc, będzie większy niż BMW Serii 5. Póki co ujawniono jego grafiki.

Volkswagen ID. AERO – czego się spodziewać?

Klasyczna sylwetka została urozmaicona językiem stylistycznym znanych z innych modeli serii ID. Nie mogło więc zabraknąć listwy LED umieszczonej pomiędzy reflektorami. Samochód będzie miał mocno opadającą linię dachu – w stylu czterodrzwiowego coupe.

W oczy rzucają się także masywne zderzaki i wyraźne zaznaczone nadkola. Pamiętajmy jednak, że grafiki mogą nieco zaburzać proporcje. Wersja produkcyjna pokazana w warunkach rzeczywistych będzie pewnie „grzeczniejsza” stylistycznie.

Volkswagen ID. AERO
Wersja produkcyjna zaprezentowana w warunkach rzeczywistych będzie na pewno „ugrzeczniona” stylistycznie

Jak wynika z uzyskanych informacji, Volkswagen ID. AERO ma otrzymać baterię litowo-joową o pojemności 84 kWh, która może zapewnić do 700 kilometrów zasięgu (normy WLTP). Niewykluczone, że podstawowa wersja otrzyma napęd na tylne koła. W ofercie powinien znaleźć się także wariant AWD.

Warto dodać, że elektryczny model Volkswagena może doczekać się także wersji Shooting Brake, która wypełniłaby kolejną niszę. Pozostaje więc poczekać kilka dni na oficjalne zdjęcia i nowe fakty.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Peugeot 408 2023

Mamy to! Peugeot 408 Crossover Coupe 2023 oficjalnie

CRV 2023 lights

Honda CR-V 2023 – wnętrze ujawnione. Taki trochę Civic