w

Volkswagen Golf GTI 2021 – przyspieszenie 0-250 km/h (wideo)

Golf GTI VIII - przyspieszenie
Volkswagen Golf GTI 2021 - przyspieszenie 0-250 km/h

Volkswagen Golf GTI ósmej generacji wyjechał już na europejskie drogi. Jak się spisuje najnowsze wcielenie niemieckiego hot hatcha?

Kompakt z Wolfsburga ma pod maską 2-litrowy silnik TSI, który generuje 245 KM i 370 Nm momentu obrotowego. Cały potencjał trafia na oś przednią za pośrednictwem jednej z dostępnych skrzyń: 7-biegowego automatu DSG (dwusprzęgłowy) lub przekładni manualnej o 6 przełożeniach.

Nowy Golf GTI osiąga pierwszą setkę w 6,3 sekundy, a granicę 200 km/h przekracza po 22,1 sekundy. Youtuber Automann-TV postanowił sprawdzić, jak spisuje się to auto w warunkach rzeczywistych – na niemieckiej autostradzie bez ograniczeń prędkości. Udało mu się rozpędzić do niemal 250 km/h. Trzeba przyznać, że usportowiony Volkswagen oferuje naprawdę dobrą dynamikę. Pozostaje więc mieć nadzieję, że równie dobrze spisuje się w zakrętach.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seria błędów podczas wyprzedzania, która doprowadziła do tragedii (wideo)

Nagła zmiana pasa bez odpowiedniej widoczności – zderzenie motocyklisty z autobusem (wideo)