w

Volkswagen Arteon Shooting Brake – znamy już polski cennik!

Volkswagen Arteon R moc
Volkswagen Arteon R ma 320 KM i 420 Nm

Flagowy model niemieckiej marki doczekał się praktycznej odmiany nadwoziowej. Volkswagen Arteon Shooting Brake startuje od 173 490 zł.

Nowa odmiana tego auta wyróżnia się tylną częścią nadwozia. Linia dachuj została poprowadzona nieco dalej, co zwiększyło walory praktyczne – maksymalna pojemność bagażnika sięga 1638 litrów, co daje spore możliwości przewozowe.

VW Arteon Shooting Brake bagażnik
VW Arteon Shooting Brake – maksymalna pojemność bagażnika to 1638 litrów

Za tyle można kupić wersję Elegance, którą uzupełni 190-konny silnik 2.0 TSI i 7-biegowy automat DSG. Warto dodać, że ten drugi występuje seryjnie w każdej aktualnie oferowanej konfiguracji. Z drugiej strony cennika znajdziemy 272-konną wariację tego silnika zintegrowaną z napędem 4MOTION. Cena? 184 690 zł.

W ofercie jest też 150-konny diesel (FWD) za 181 590 zł. Niebawem do gamy powinny też trafić warianty hybrydowy i sportowy (R). Niewykluczone, że do gamy trafi także Alltrack, którego grafiki jakiś czas temu trafiły do sieci. Tak kształtuje się nowy cennik:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kamper z autokaru

Kamper na bazie autokaru. Projekt Polaka, który chce ruszyć w 3-letnią podróż poślubną!

Zagraniczni sprawcy kolizji i wypadków

Którzy zagraniczni kierowcy przeginają w Polsce najbardziej? Mamy wyniki raportu