w

Usportowiony Peugeot 308 GT

Wreszcie doczekaliśmy się ostrzejszej wersji bardzo udanego 308. Samochód będzie miał swoją premierę podczas zbliżającego się salonu samochodowego w Paryżu.

peugeot_308_gt_2

Peugeot 308 w wersji GT będzie dostępny jako hatchback lub kombi. Z zewnątrz konkurent m.in. Megane GT i Cee’da GT będzie się wyróżniał nieco agresywniejszą linią nadwozia, nowymi reflektorami, lakierowanym dyfuzorem i podwójnymi końcówkami wydechu. Ponadto firmowy lew został przeniesiony z maski na grill. Odpowiednią moc zapewnią benzynowy motor 1.6 THP o mocy 200 KM połączony z 6-cio stopniową skrzynią manualną lub diesel 2.0 BlueHDI o mocy 178 KM współpracujący z przekładnią automatyczną. Francuzi popracowali również nad zawieszeniem, które pozwoli w pełni wykorzystać potencjał jednostek napędowych. Samochód ma trafić do salonów wkrótce po swoim październikowym debiucie, wtedy też poznamy oficjalne ceny. Naszym zdaniem 308 GT to świetne preludium dla zapowiadanego od dłuższego czasu pogromcy Golfa R i Civica Type R, dlatego jesteśmy spokojni o jego sukces rynkowy.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SsangYong Rodius 2.0 e-XDi E-Tronic Sapphire – Duży, wielki, Rodius

Spekulacje w sprawie następcy Veyrona