w

Unikatowy egzemplarz Shelby Cobry na sprzedaż!

I to się nazywa gratka dla prawdziwych kolekcjonerów. Na aukcję RM Sotheby’s w Monterey trafi pierwszy Shelby Cobra (VIN CSX 2000).

shelby_cobra_1962_carroll_shelby_for_sale_1

Auto pochodzi z 1962 roku, kiedy to pod jego maską był montowany mocarny silnik V8. Lekkie nadwozie i sztywna konstrukcja zapewniały świetne właściwości jezdne i ogromne pokłady adrenaliny. Potwierdzają to aktualne pomiary przyspieszenia, według których Cobra osiąga pierwszą setkę w 4,2 sekundy, oczywiście na drugim biegu. Pokonanie 1/4 mili zajmuje jej natomiast 13,8 sekundy, co również jest świetnym rezultatem. Najważniejsza jest jednak historia tego egzemplarza. Był on używany do badań, a także promocyjnych pokazów. Co ważne, do końca swoich dni jeździł nim sam Carroll Shelby, co powoduje zwielokrotnienie wartości. To w końcu jedna z najistotniejszych postaci świata motoryzacji. Jesteśmy bardzo ciekawi, jaką kwotę wypłaci szczęśliwy nabywca.

Źródło: Carscoops

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volkswagen Touareg Executive Edition

40. urodziny Hondy Accord