w

Ujęto „rysownika” karoserii, który zniszczył wiele aut. Okazał się nim 71-latek

Senior rysujący karoserie
Ujęto "rysownika" karoserii, który zniszczył wiele aut. Okazał się nim 71-latek

Dewastowanie czyjegoś mienia to zazwyczaj sprawka młodych chuliganów. Nie są to jednak jedyni sprawcy takich przestępstw.

Jednym z przejawów takich zachowań jest rysowanie karoserii samochodów za pomocą ostrych narzędzi lub kluczy. Nie jest tajemnicą, że usunięcie „krechy” na całej długości pojazdu to bardzo duży koszt wymuszający ponowne lakierowanie. Nie bez znaczenia jest także koniec bezszkodowej historii auta.

Właśnie z takim zjawiskiem mieli do czynienia kierowcy na jednym z osiedli w Środzie Wielkopolskiej. W niektórych przypadkach dochodziło do porysowania nadwozia z każdej strony. Policjanci domyślali się, że wszystkie tego typu przestępstwa w tym miejscu są „dziełem” jednego człowieka.

Senior na przestępczej ścieżce

W końcu doszło do przełomu. Nie wiadomo, czy funkcjonariusze sami przyłapali sprawcę na gorącym uczynku, czy jednak pomógł któryś ze świadków (lub kamera umieszczona w aucie). Najważniejsze jednak, że tożsamość sprawcy została ustalona.

Emeryt dewastował auta
Za przestępstwa odpowiadał senior z tego samego osiedla

Okazało się, że odpowiada za to 71-letni mieszkaniec tego samego osiedla. Tłumaczenie starszego mężczyzny nie było jasne. Według wstępnych ustaleń miała to być kara za zajmowanie jego ulubionego miejsca.

Kara za rysowanie aut
Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności

Wydaje się jednak, że to mało prawdopodobny scenariusz, chyba że jest to osoba z problemami psychicznymi. Seniora czeka niezbyt miłe spotkanie w sądzie. Grozi mu nawet kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat. Mamy nadzieję, że wyrok będzie surowy pod względem finansowym, bo to raczej jedyna słuszna kara w przypadku takiego wieku.

Źródło: KPP Środa WLKP

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Samochód za 70 000 złotych

Nowe auto za 70 tysięcy złotych 2021: diesel, benzyna, hybryda, hatchback, crossover, kombi

Volkswagen Arteon 2.0 TSI DSG test 2021

Volkswagen Arteon 2.0 TSI DSG R-Line – test, dane techniczne, ceny, wrażenia z jazdy