w

Uderzyła w dom i auto. Tak świętowała urodziny (wideo)

Pijana kobieta za kierownicą
Uderzyła w dom i auto. Tak świętowała urodziny (wideo)

Do zdarzenia doszło 13 kwietnia około godziny 21 na ulicy Bączkowskiego w Kościanie.

55-letnia kobieta, mieszkanka gminy, w której doszło do tej niebezpiecznej sytuacji, uderzyła w dom i auto stojące tuż obok. Chwilę przed całą historią trudno było przewidzieć, że zostanie wykonany tak absurdalny manewr.

Kobieta odpaliła swój samochód, wrzuciła bieg wsteczny i wcisnęła gaz do oporu. Było wtedy pewne, że zatrzyma się dopiero wtedy, gdy stanie na jej drodze adekwatna przeszkoda. Okazał się nią blok mieszkalny.

Jak doskonale widać na nagraniu pochodzącym z pojazdu zaparkowanego w niedalekiej odległości, kobieta wjechała najpierw w BMW, a następnie uderzyła w dom. Wtedy też zakończyła się cała podróż. Na szczęście nie próbowała uciekać.

Uderzyła w dom – w aucie byli pasażerowie

Policjanci, którzy przybyli na miejsce od razu dostrzegli, że sprawczyni jest nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało, że ma 2 promile w wydychanym powietrzu. Jej uprawnienia zostały odebrane. Otrzymała też mandat w wysokości 2000 złotych.

Zobacz także: Olsztyn. 24-latka była tak pijana, że wjechała w mur. Miała 2 promile (wideo)

Co więcej, jej sprawa trafi do sądu, gdzie może otrzymać wyrok do 2 lat pozbawienia wolności i dodatkową grzywnę (nawet do 30 tysięcy złotych). Warto dodać, że w kabinie przebywały jeszcze dwie osoby – inna dorosła kobieta i dziecko. To przejaw skrajnej nieodpowiedzialności.

Zobacz także: Bielsko-Biała. Pijana kobieta prowadziła auto. Została zatrzymana dzięki reakcji świadka (wideo)

Pamiętajmy, by jako pasażerowie zawsze reagować i nigdy nie pozwalać, by ktoś nietrzeźwy ruszył w drogę jako kierowca. Wsiadanie do samochodu z taką osobą jest skrajną nieodpowiedzialnością oraz głupotą, podobnie jak pozwalanie na narażanie dziecka. Gdyby uderzyła w dom przy większej prędkości, konsekwencje mogłyby być znacznie poważniejsze.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kierowca BMW doprowadził do kolizji

Szybki kierowca BMW. W końcu się doigrał (wideo)

Kierowca Audi jadący na czołówkę

Uszkodził lusterko i uciekł. Czołówka była blisko!