w

Uderzenie rakiety w ludzi na Placu Uniwersyteckim w Charkowie. Zginęło kilka osób

Charków atak rakietowy rosyjskiego wojska
Uderzenie rakiety w ludzi na Placu Uniwersyteckim w Charkowie. Zginęło kilka osób

Wojna na Ukrainie doprowadza do kolejnych tragedii. Rosyjski agresor nie ma oporów przed wystrzeliwaniem pocisków w cywilów.

Niestety, uderzenie rakiety w ludzi na Placu Uniwersyteckim w Charkowie to kolejny tego tragiczny przykład. Tłum nie spodziewał się ataku z powietrza. To bez wątpienia następna zbrodnia wojenna, za którą 70-letni zbrodniarz powinien ponieść konsekwencje – wraz ze swoją armią.

Ostrzał rakietowy doprowadził do fatalnych skutków. Rosyjski pocisk zabił sześć osób i piętnaście ranił. Reakcją tłumu, jak zwykle w takich przypadkach, była panika. Normalne życie w niektórych zakątkach Ukrainy przeplata się z aktami agresji wrogich sił z Rosji. Pocieszeniem jest to, że centrum Ukrainy wciąż nie zostało zdobyte i nic nie wskazuje na to, by agresor zdołał je przejąć.

Giną tysiące ludzi

Przewaga liczebna rosyjskiej armii jest skutecznie niwelowana przez ukraińskie siły wspierane wywiadem i sprzętem NATO. Straty po stronie agresora nie są jednak jedynymi. Życie tracą również ukraińscy żołnierze i ludność cywilna.

Rosyjski atak rakietowy w Charkowie
Rakieta doprowadziła do śmierci sześciu osób

Zbrodnicze zachowania Rosjan nie zniechęcają Ukraińców do obrony. Wręcz przeciwnie. Dobrze przygotowanie wojska pozwala odpierać ataki wroga i niszczyć jego sprzęt. Morale Rosjan też jest słabe, co potwierdzają porzucone pojazdy.

Wojna na Ukrainie powinna zostać jak najszybciej zakończona, ale dziś trudno przewidywać, co siedzi w głowie 70-letniego dyktatora. Można jedynie wierzyć, że wojskowi i naród zrobią, co trzeba, by Putin przestał próbować realizować swoje imperialistyczne plany.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ford Ranger Diesel V6

Ford Ranger otrzyma trzylitrowego diesla V6. I to jest dobra informacja

Zniszczone czołgi rosyjskie

Rosyjskie maszyny płoną albo zostają przejęte. Ukraińcy: Mamy więcej czołgów niż przed wojną