w , ,

Tuning – jak się za to zabrać?

FMIC Performance
Tuning - jak się za to zabrać?

Personalizacja własnego samochodu może mieć różne oblicza. Co ważne, nie musi odbywać się jedynie na etapie konfigurowania go bezpośrednio u producenta. Istnieje bowiem bardzo duży rynek, którego fundamentem jest szeroko pojęty tuning – zarówno wizualny, jak i mechaniczny.

To też oznacza, że modyfikowanie auta nie opiera się jedynie na nowych egzemplarzach. Tak naprawdę każdy, kto posiada własne cztery kółka i chce na nich oprzeć swój projekt lub po prostu coś zmienić z dowolnych powodów, może to zrobić.

Przykładów takich pomysłów jest całe mnóstwo. Jeden zwiększy moc swojego pojazdu, drugi zainwestuje w lepszy układ hamulcowy, a trzeci będzie chciał wydajniejsze zawieszenie. Są też tacy, którzy decydują się na kompleksowy tuning. To oczywiście najbardziej czasochłonne i kosztowne, ale przy tym – wyjątkowo satysfakcjonujące.

Jak się zabrać za tuning
Tuning wymaga pieczołowitości i dokładnego planu działań, ale jego efekty mogą być bardzo satysfakcjonujące

Stworzenie konkretnego modelu pod własne potrzeby to coś, co jest pokusą dla każdego fana motoryzacji. Zanim jednak ktoś podejmie decyzję, konieczne jest dokładne przeanalizowanie, jakie części będą potrzebne.

I tu pojawia się kluczowy wątek: dostawca. Okazuje się, że bardzo dużą liczbę podzespołów można uzyskać praktycznie w jednym miejscu. Świetnym tego przykładem może być firma FMIC Performance, która ma ugruntowaną pozycję na rynku. I trudno się temu dziwić, skoro istnieje od 2009 roku i cieszy się bardzo dobrymi opiniami.

Szeroki wachlarz części

FMIC Performance współpracuje z licznymi firmami tuningowymi, a także tworzy własną linię produktów. Kluczowa jest tu jakość zapewniająca wydajne użytkowanie, a co za tym idzie – skuteczność, której oczekują klienci.

Po wejściu na oficjalną stronę https://fmic.pl ukazuje się tak szeroka oferta, że nie sposób wszystkiego wymieniać. Zaznaczmy jednak, że firma proponuje bardzo duży zakres elementów wpływających na osiągi, prowadzenie, zużycie paliwa czy design samochodów. Wśród nich znajdziemy m.in.:

  • doładowanie
  • podzespoły silnika
  • części izolacyjne
  • układy paliwowe
  • filtry
  • części napędu
  • zawieszenia
  • felgi
  • opony

Lista jest oczywiście znacznie dłuższa. Można śmiało założyć, że w jednym miejscu da się stworzyć i zakupić pakiet, który poprawi w naszym samochodzie praktycznie wszystko, co może być związane z jazdą.

I nie są to słowa bez potwierdzenia. Wystarczy wspomnieć, że z usług FMIC Performance korzystali nawet znani mistrzowie driftingu i rallycrossu. A to przecież mówi samo za siebie. I nic nie wskazuje na to, by ten trend się odwrócił.

Oczywistym jest, że z tego dostawcy bardzo chętnie korzystają profesjonaliści, ale nawet zwykły klient ma tu możliwość dobrania produktów zgodnych z własnymi potrzebami. W końcu nie trzeba być autorem projektu za milion złotych, by chcieć zwiększyć moc auta, wymienić felgi lub obniżyć zawieszenie.

I tu warto wspomnieć o temacie zawsze aktualnym, czyli prezentach. Na stronie FMIC Performance znajdziemy zarówno części, jak i gadżety czy akcesoria dla pasjonatów samochodów. Święta, urodziny, imieniny – każda okazja jest dobra, by zaskoczyć partnerkę lub partnera i kupić coś, czego ona/on potrzebuje lub auto, którym jeździ.

Pamiętajmy, że uzyskanie właściwego efektu wymaga dokładnej analizy potrzeb. Niektóre założenia mogą okazać się nietrafione, dlatego zawsze należy przemyśleć, czy jedno pasuje do drugiego. Dotyczy to i podzespołów mechanicznych, i wizualnych.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Porsche 911 Gdynia Design Days

Nietypowy eksponat na Gdynia Design Days. Porsche poprosiło o pomoc polskich artystów

Wyprzedzanie TIR-em na autostradzie

Wreszcie ktoś wziął się za wyprzedzające TIR-y. Policyjny dron wyłapywał „zawodowców” na A4 (wideo)