w

Tunel na Wisłostradzie. Kierowca „Caddylaka” jechał na zderzaku. „To nie pośpiech tylko styl jazdy” (wideo)

Jazda na zderzaku
Tunel na Wisłostradzie. Kierowca "Caddylaka" jechał na zderzaku. "To nie pośpiech tylko styl jazdy" (wideo)

Nietrudno odnieść wrażenie, że niektórzy uczestnicy ruchu drogowego maksymalizują ryzyko powstania niepożądanych zdarzeń.

I najgorsze jest w tym to, że nie mają ku temu powodu. Oto kolejny tego przykład. Miejscem zdarzenia był tunel na Wisłostradzie. Kierowca niemieckiego kombivana jechał na zderzaku innego pojazdu. W tym drugim znajdowała się kamera umieszczona na tylnej szybie.

Nagrywający jechał z przepisową prędkością – lewym pasem. Mógł zjechać nieco wcześniej na środkowy lub prawy, choć warto znaczyć, że pojazdy na sąsiednim torze jazdy jechały wolniej. To jednak nie uspokoiło zniecierpliwionego kierowcy.

Na tym etapie można było podejrzewać, że kierowca „Caddylaka” bardzo się spieszy. Jego późniejsze zachowania szybko jednak udowodniły, że w tym postępowaniu próżno szukać jakiejkolwiek logiki.

Użytkownik niemieckiego auta wyprzedził przez linię ciągłą i strefę wyłączoną z ruchu. Znalazł się przed nagrywającym. Wtedy też postanowił hamować przed jego maską. Po co? No cóż, może chciał wyznaczyć karę za wolną jazdę lewym pasem.

Skoro chciał jechać szybciej, to po co tracił czas na blokowanie innego uczestnika ruchu? Raczej trudno byłoby znaleźć rozsądną odpowiedź na to pytanie. Człowiek najpewniej nie radził sobie z własnymi emocjami.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypadek na DK92

Wypadek na DK92. Osobówka uderzyła w TIR-a. Dwie osoby były ranne (wideo)

Wyrok za omijanie przez przejście dla pieszych

Wyrok za omijanie przez przejście dla pieszych. Sąd nie był łaskawy (wideo)