w

Tunel Mistrzów. Co chwilę kolizja lub wypadek

Wyjazd z tunelu
Tunel Mistrzów. Co chwilę kolizja lub wypadek

W Polsce istnieją tzw. Zakręty Mistrzów, które uchodzą za miejsca o zwiększonej częstotliwości niepożądanych zdarzeń drogowych.

Z kolei w Waszyngtonie (Stany Zjednoczone) istnieje Tunel Mistrzów. Wydaje się, że powstające tam historie to bardzo dobry materiał badawczy dla naukowców. W końcu wszystkie dziwne zdarzenia mają miejsce na fragmencie jezdni z wyraźnym ograniczeniem prędkości.

Tunel Mistrzów
Na wyjeździe z tunelu znajduje się zakręt stanowiący wyzwanie dla kierowców, którzy łamią ograniczenie prędkości

Można przypuszczać, że tamtejsi uczestnicy ruchu często łamią obowiązujące przepisy. Niewykluczone, że przy wyjeździe z tunelu dużą rolę odgrywa światło. Kilkadziesiąt metrów dalej znajduje się natomiast ruchliwe skrzyżowanie.

Tunel Mistrzów – co chwilę kłopoty

Niektórzy kierowcy wyjeżdżają z niego już bokiem, co ma związek z ostrym zakrętem tuż przed granicą tunelu. Inni pędzą lekceważąc innych jadących z przeciwnych i prostopadłych kierunków. Spotkania z zielenią umieszczoną przy krawędziach drogi to zjawiska regularne.

Nie brakuje także zderzeń z innymi samochodami. Warto podkreślić, że miejsce nie jest źle zaprojektowane. Jeżeli ktoś zwraca uwagę na znaki i jedzie adekwatnie do przepisów, to nic niezwykłego się nie stanie.

Podobnie jak w przypadku „naszych zakrętów„, Tunel Mistrzów stanowi wyzwanie tylko dla tych, którzy nie dostosowują prędkości do warunków albo nie dysponują odpowiednimi umiejętnościami. Takich śmiałków niewiele jest w stanie powstrzymać. Być może fotoradar zmniejszyłby liczbę niepożądanych zdarzeń, ale wydaje się, że zniwelowanie ich do zera jest raczej niemożliwe. Pozostaje mieć nadzieję, że będą cierpieć tylko karoserie pojazdów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wywrotka na motocyklu

Poślizg na plamie oleju. Motocyklista stanął w płomieniach

Droga nr 865

Czy to najgorsza droga w Polsce? Dziura na dziurze!