w

Transformacja Golfa z przebiegiem 370 tysięcy kilometrów. Gruntowne odświeżenie zmęczonego egzemplarza

Golf VI auto detailing
Transformacja Golfa z przebiegiem 370 tysięcy kilometrów. Gruntowne odświeżenie zmęczonego egzemplarza

Volkswagen Golf to najpopularniejszy samochód w Europie. Interesują się nim zarówno klienci indywidualni, jak i flotowi.

Szósta generacja tego modelu była produkowana w latach 2008-2016. Rok po debiucie zdobyła tytuł Car Of The Year 2009. Auto cieszyło się bardzo dużym wzięciem, dlatego jego wytwarzanie odbywało się w aż 8 zakładach produkcyjnych: Wolfsburg (Niemcy), Zwickau (Niemcy), Uitenhage (RPA), Puebla (Meksyk), Changchun (Chiny) Kaługa (Rosja), Dżakarta (Indonezja), Pekan (Malezja) i Sołomonowo (Ukraina).

Gruntowne czyszczenie starego Golfa
Samochód przeszedł szereg zabiegów czyszczących

Niektóre egzemplarze tego wcielenia zostały już mocno wyeksploatowane. Są też taki, które legitymują się przebiegiem przekraczającym kilkaset tysięcy kilometrów. Jedną z takich sztuk przygarnęła firma JP Details i zajęła się jej gruntownym odświeżaniem.

Przywracanie blasku

Mając na liczniku 234 tysiące mil, czyli ponad 370 tysięcy kilometrów, można spodziewać się uszczerbków na każdym polu. Zarówno karoseria, jak i wnętrze musiały wytrzymać trudny użytkowania, co nawet przy staranności oraz dbaniu o auto nie jet takie proste.

Panowie z JP Details postanowili jednak podjąć się wyzwania i pokazali, czym jest gruntowne czyszczenie i przywracanie blasku. W poniższym, 10-minutowym materiale pokazują zakres prac i efekty – oczywiście w przyspieszonym tempie. Warto poświęcić czas, by zobaczyć, jak łatwo można ukryć duży przebieg.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Grand Prix Abu Zabi 2020 wyniki

Grand Prix Abu Zabi 2020: Verstappen zwycięzcą!

Isuzu D-MAX crash test

Isuzu D-MAX 2020 po teście zderzeniowym: Doskonały wynik japońskiego pick-upa