w

Tragiczny wypadek na DK35. Wyprzedzanie zakończone dachowaniem (wideo)

Wypadek DK35
Tragiczny wypadek na DK35. Wyprzedzanie zakończone dachowaniem (wideo)

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło 22 listopada na drodze krajowej numer 35 między Świdnicą a Wrocławiem. Jedna osoba zginęła.

Nagranie przedstawia perspektywę świadków. W pewnym momencie zaczął ich wyprzedzać kierowca włoskiego sedana. Manewr zakończył się zdecydowanie za daleko. Użytkownik czerwonego auta przekraczał linię ciągłą podczas powrotu na pierwotny pas – będąc już na zakręcie.

Z przeciwka nic nie nadjeżdżało, co w pewnym stopniu zmniejszyło ryzyko samego manewru. Niemniej jednak i tak pojawiły się poważne problemy. Samochód wpadł w poślizg. Kierowca starał się uratować sytuację, ale nie przywrócił panowania nad swoim pojazdem.

>Nieuważana zmiana pasa TIR-em. Manewr spowodował zderzenie i dachowanie (wideo)

W wyniku tego, auto zjechało z drogi, uderzyło w rów i dachowało. Okazało się, że jeden ze świadków jest ratownikiem medycznym. Od razu ruszył na pomoc poszkodowanym.

 

We wraku znajdowały się dwie osoby. Kierowca i pasażerka. Ta druga osoba nie doznała poważnych obrażeń. Skończyło się na posiniaczeniach. Mężczyzna, który prowadził był nieprzytomny.

>Dachowanie na zakręcie. Auto wpadło w poślizg na wilgotnej drodze (wideo)

Świadek rozpoczął reanimację kierowcy, ale nie przyniosło to rezultatu. Mężczyzna zmarł. niewykluczone, że podczas dachowania uderzył głową w krawędź dachu.

Dlaczego samochód wpadł w poślizg? Trudno jednoznacznie stwierdzić bez dokładnej analizy. Być może był to efekt wielu czynników – na przykład znaczącej prędkości, śliskiej nawierzchni i zużytych opon. Ustaleniami przyczyn zajmuje się policja.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW 3.0 CSL 2023

BMW 3.0 CSL 2023. Wystarczył mniejszy grill, by było pięknie

Kolizja i dziwne zachowanie policji

Kolizja z oczywistym sprawcą, który uniknął kary. Jakim cudem? (wideo)