w

Tragiczny wypadek autobusu w Warszawie. Pojazd spadł z drogi S8

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w Warszawie na odcinku przecinającym Wisłostradę i trasę S8. Z drogi ekspresowej spadł autobus. Nie był to przejazd techniczny, dlatego przebywali w nim pasażerowie.

Kierowca linii 186 ruszył z zajezdni o 5:25 i nie przekroczył czasu pracy. Pojazd, którym jechał to wersja przegubowa z napędem gazowym. Co istotne, to stosunkowo nowy egzemplarz, bo pochodzi z 2019 roku (z grudnia). Maszyna kierowała się w stronę pętli Szczęśliwice. Na jednym z rozwidleń drogi S8 (most Grota-Roweckiego), maszyna przecięła barierki i częściowo spadła na teren Wisłostrady. Druga połowa autobusu zawisła pomiędzy odcinkami.

Wypadek autobusu na S8 w Warszawie – jedna osoba nie żyje

W związku z obostrzeniami spowodowanymi koronawirusem, pasażerowie mogą zajmować maksymalnie 50% miejsc w autobusie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, ten limit nie został przekroczony. Staż pracy kierowcy nie został ujawniony, ale wiadomo, że był przed 30-tką. W wyniku tego zdarzenia, jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Cztery osoby są natomiast w stanie ciężkim. Jednym z poszkodowanych było dziecko, które trafiło do szpitala za pośrednictwem helikoptera.

Aktualizacja 14:10

Wciąż trwają prace służb i udzielana jest pomoc. W akcji bierze udział 65 strażaków. Policja apeluje o unikanie mostu Grota-Roweckiego ze względu na utrudnienia w ruchu. Przyczyna zdarzenia nie jest jeszcze ustalona, choć najbardziej prawdopodobna hipoteza mówi o zasłabnięciu. Kierowca trafił do szpitala – jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Warto dodać, że był trzeźwy. Osobą, która zginęła była kobieta. W autobusie przebywało około 40 osób, z których 17 wymagało hospitalizacji.

fot. Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jadący minivan ze ścigaczem wbitym w maskę. Brzmi dziwnie, ale wygląda jeszcze dziwniej… (wideo)

Most nie wytrzymał obciążenia – runął wraz z ciężarówką (wideo)