w

Trąba powietrzna na włoskiej autostradzie. Siła natury nie ma granic (wideo)

Trąba powietrzna na włoskiej autostradzie
Trąba powietrzna na włoskiej autostradzie. Siła natury nie ma granic

Nagła zmiana warunków atmosferycznych może okazać się fatalna w skutkach, o  czym przekonała się polska para jadąca przez Włochy.

Trąba powietrzna na włoskiej autostradzie A-4 w okolicach Wenecji zaskoczyła kierowców. Wśród nich znajdowała się para jadąca ciągnikiem wraz z naczepą. Wielotonowy zestaw również doznał uszkodzeń.

Kobieta nie ukrywała swojego strachu i słychać, że obawiała się najgorszego. Panika w takich sytuacjach nic nie da, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że będąc w środku pojazdu znajdującego się pod naciskiem trąby powietrznej nietrudno o duże emocje.

Jak widać na nagraniu, wokół aut zaczęły latać różne przedmioty. Część z nich została zerwana z pobliskich zabudowań. Inne były elementami jadących wcześniej pojazdów. W końcu natura ustąpiła.

 

Straty były naprawdę duże. Ucierpiał także pojazd, z którego pochodzi poniższe nagranie. Plandeka została zerwana, dlatego pod szkieletem naczepy można było zobaczyć nieosłonięty ładunek (ogumienie).

Szczęście w nieszczęściu, że nikomu nic się nie stało. To zdarzenie powinno zwiększyć świadomość każdego kierowcy. Nigdy nie można przygotować się na wszystko, ale warto wiedzieć, co może się stać, by lepiej reagować w konkretnych sytuacjach.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rimac Nevera przyspieszenie

Rimac Nevera – przyspieszenie od 0 do 350 km/h. Takich wrażeń nie zapewni nawet kolejka górska (wideo)

2000-konny Nissan GT-R vs Bugatti

Porsche, Ferrari, McLaren, a może Bugatti? Nie, to 2000-konny Nissan rozstawił wszystkich po kątach (wideo)