w

Toyota Tacoma i wspinaczka po skalistym zboczu. Nie uwierzysz, co potrafi! (wideo)

Toyota Tacoma off-road
Toyota Tacoma i wspinaczka po skalistym zboczu. Nie uwierzysz, co potrafi! (wideo)

Wymagający off-road to domena gruntownie zmodyfikowanych aut terenowych, które mają zazwyczaj wydajny napęd na obie osie.

Pick-upy uchodzące za mechaniczne woły robocze mogą dać namiastkę takich zdolności. Radzą sobie poza asfaltem i potrafią zabrać ze sobą spory ładunek, ale ich gabaryty i duże zwisy karoserii ograniczają zwrotność i radzenie sobie w nietypowych warunkach. Niektóre z nich potrafią jednak znacznie więcej, niż może się wydawać, czego świetnym przykładem jest Toyota Tacoma i wspinaczka po skalistym zboczu.

Zacznijmy od tego, że ten samochód nie jest dostępny w europejskiej gamie modelowej tego producenta. Można go natomiast kupić w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz także: Toyota Tacoma Carlex Design

Nowe egzemplarze startują od około 90 tysięcy złotych. To niewiele, ale pamiętajmy, że w Europie mamy znacznie wyższe podatki i sprowadzenie takiego auta wywindowałoby kwotę wyjściową.

Off-road – wydanie skrajnie ekstremalne

Egzemplarz, który znajduje się na nagraniu dołączonym do materiału wydaje się bliski seryjnej wersji. Jedyne, co rzuca się w oczy, to terenowe opony oraz zwiększony prześwit. Trudno uwierzyć, co taka Toyota Tacoma potrafi.

Tacoma off-road
Mimo gabarytów i dużej stromizny, Toyota Tacoma pokonała skaliste zbocze

Skaliste zbocze wygląda jak wyzwanie dla wspinacza górskiego. Na pierwszy rzut oka nie sposób sobie wyobrazić, że może je pokonać jakikolwiek samochód, a tym bardziej pick-up sporych rozmiarów.

Okazało się jednak, że odpowiednie podejście umożliwia wykonanie zadania. To naprawdę niesamowity widok. W takich okolicznościach raczej trudno byłoby sobie wyobrazić jakiegokolwiek SUV-a. Ukłony dla Toyoty.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CUPRA Formentor

CUPRA przedstawiła plan na 2022 rok. Wśród nich podwojenie wzrostu sprzedaży!

Podnoszenie mostu z autem

Zatrzymał auto na moście zwodzonym. Szybko przekonał się, że to zły pomysł (wideo)