w

Toyota Hilux GR Sport 2022 oficjalnie. Spokojnie, to tylko pakiet stylistyczny

Toyota Hilux GR Sport
Toyota Hilux GR Sport 2022 oficjalnie. Spokojnie, to tylko pakiet stylistyczny

Japoński pick-up doczekał się nowej wersji. Choć nazwa jest sugestywna, nie ma mowy o zastrzyku mocy.

Oto Toyota Hilux GR Sport 2022 bez tajemnic. Już na wstępie warto zaznaczyć, że ta specyfikacja trafi również do europejskich salonów, dlatego cennik zostanie wkrótce uzupełniony. Co tak naprawdę ją wyróżnia?

Jak wynika z komunikatów, inspiracją był rajdowy wariant modelu startujący w Dakarze. Odważne nawiązanie. Samochód ma przeprojektowany zderzak i nową fakturę grilla z wkomponowaną nazwą producenta. Nie zabrakło również nowych wlotów i osłony podwozia.

Toyota Hilux GR Sport
Samochód nawiązuje do wyczynowej wersji startującej w Rajdzie Dakar

Producent zdecydował się także na topowe reflektory LED. Ciekawostką są 17-calowe felgi aluminiowe, które zostały połączone z terenowymi oponami. Dopełnienie całości stanowią natomiast plakietki GR Sport.

Toyota Hilux GR Sport – wnętrze

W kabinie znalazło się topowe wyposażenie, ale też kilka akcentów, które wyróżniają tę konfigurację od innych. Najbardziej rzucają się w oczy sportowe fotele wykonane z zamszu i uzupełnione czerwonymi szwami.

Toyota Hilux GR Sport - interior
Wnętrze uzupełniono dedykowanymi dekorami, sportowymi fotelami i bogatym wyposażeniem

Emblematy GR Sport widoczne są także na dywanikach. Sportowy charakter podkreślają też aluminiowe pedały, dekory imitujące włókno węglowe oraz niebieskie podświetlenie na panelach drzwiowych.

Pod maską bez zmian

Układ napędowy nie został zmodyfikowany. To oznacza, że sercem pozostał czterocylindrowy turbodiesel o mocy 201 koni mechanicznych i 500 niutonometrów. Współpracuje z nim sześciobiegowy automat, który kieruje cały potencjał na obie osie.

Warto dodać, że inżynierowie popracowali nad zawieszeniem, aby właściwości jezdne pick-upa były nieco lepsze. Pozostawili jednak resory piórowe, które utrzymują tonę ładowności.

Oczekuje się, że Toyota Hilux GR Sport w europejskiej specyfikacji trafi do salonów latem 2022 roku. Bliżej terminu poznamy ceny tego modelu.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wchodzenie na pasy "w ciemno"

Nieostrożna młodzież na przejściu. Przed wejściem na pasy sprawdzaj, czy nic nie nadjeżdża! (wideo)

Porsche 911 Turbo S TopCar

Porsche 911 Turbo S od TopCar. Brązowy karbon ładnie błyszczy