w

Toyota Highlander oficjalnie

Targi w Nowym Jorku przyniosły wiele nowości. Wśród nich znajdziemy kolejną generację Highlandera, czyli SUV-a plasowanego pomiędzy RAV4 a Land Cruiserem.

Jeżeli chodzi o stylistykę, to nowy model korzysta z nurtu stylistycznego, który wprowadził ten mniejszy z wymienionych SUV-ów – wygląda jak wyraźnie większa RAV4.W oczy rzucają się duże zwisy karoserii, ciekawe przetłoczenia boczne, szeroki grill i dość przyjemnie narysowane elementy oświetlenia. Auto urosło o 6 cm w porównaniu do poprzedniego wcielenia.

Kokpit jest rozwinięciem projektu znanego z nowej Corolli. To oznacza przyjemną stylistykę, analogowe zegary, duży ekran multimedialny i dobre materiały. Nie zabrakło także półek i schowków ułatwiających rozmieszczenie drobiazgów. W kabinie może podróżować od 6 do 8 osób. W zależności od konfiguracji, bagażnik pomieści od 456 do 2075 litrów.

W ofercie znajdzie się 3,5-litrowe V6 generujące 295 KM. Jego uzupełnieniem będzie hybryda oparta na 2,5-litrowym benzyniaku i silniku elektrycznym (łączna moc: 240 KM). W obu przypadkach klienci mogą liczyć na seryjny automat.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TIR wyprzedzający przed skrzyżowaniem – czujność kierowcy osobówki (Video)

Porsche 911 Speedster