w

Toyota Highlander 2.4 Turbo – nowy silnik w ofercie

Highlander 2023
Toyota Highlander 2.4 Turbo - nowy silnik w ofercie

Japoński SUV klasy średniej doczekał się aktualizacji, która przyniosła również nową nową wersję silnikową.

Toyota Highlander 2.4 Turbo to odpowiedź na potrzeby rynku. Klienci z pewnością oczekiwali utrzymania konwencjonalnej odmiany napędowej, dlatego inżynierowie postanowili utrzymać taki wariant w gamie.

Toyota Highlander 2.4 Turbo
Doładowana jednostka zastąpiła 3,5-litrowe V6

Tym samym jednostka 3.5 V6 została wycofana z oferty i zastąpił ją mniejszy, ale wciąż mocny silnik o pojemności 2,4 litra. Niemniej jednak jest on i tak nieco słabszy od ustępującej konstrukcji.

Toyota Highlander 2.4 Turbo – mniej mocy

Japoński SUV oddaje teraz do użytku 265 koni mechanicznych (-30 KM) oraz 418 niutonometrów (-62 Nm). Warto podkreślić, że nowy motor jest znacznie bardziej ekologiczny i emituje mniej szkodliwych substancji, niż silnik, który zastępuje.

Toyota Highlander 2.4 Turbo
Zmiany stylistyczne ograniczyły się jedynie do detali

W ofercie pozostanie oczywiście wersja hybrydowa, która jest oparta na 2,5-litrowej konstrukcji generującej łącznie 243 konie mechaniczne. Przenoszeniem potencjału na obie osie zajmuje się w tym przypadku bezstopniowy automat.

Zobacz także: Pół miliona aut Toyoty do serwisu. Ważna akcja naprawcza

Warto podkreślić, że japońska marka przeprowadziła także kilka zmian we wnętrzu. Pojawił się tam nowy system multimedialny oparty na ekranie o przekątnej 12,3 cala. Słabsze wersje wyposażeniowe otrzymają 8-calowy instrument. Nie zabraknie także dopracowanego zestawu grającego Toyota Audio Multimedia System, który znajduje się też w modelu Thundra.

Toyota Highlander 2023 - wnętrze
We wnętrzu pojawił się nowy system multimedialny oparty na ekranie o przekątnej 12,3 cala

Toyota Highlander 2.4 Turbo będzie oferowana jeszcze w tym roku na terenie Stanów Zjednoczonych. Pierwsze sztuki wyjadą na drogi najbliższej zimy. Jeszcze nie wiadomo czy i kiedy ten model zadebiutuje w Europie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spuszczone powietrze w oponie

Aktywiści ekologiczni spuszczają powietrze z opon. Naliczono 3000 aut

Scenic IV

Renault Scenic żegna się z rynkiem. Espace też