w

Toyota GR Yaris (261 KM) – sprawdzenie osiągów na niemieckiej autostradzie (wideo)

Toyota GR Yaris acceleration autobahn
Toyota GR Yaris (261 KM) - sprawdzenie osiągów na niemieckiej autostradzie (wideo)

Japoński hot hatch cieszy się uznaniem wśród specjalistów. Niektórzy twierdzą, że to najbardziej medialny model ostatnich miesięcy.

Toyota GR Yaris należy do bardzo emocjonujących samochodów z kilku powodów. Po pierwsze jest sportową Toyotą, co oznacza powrót do korzeni. Po drugie, oferuje osiągi, którymi legitymują się znacznie większe samochody. Po trzecie, ma napęd 4×4 i raczej nie dzieli rozwiązań technologicznych ze standardowym Yarisem.

Pod 3-drzwiową karoserią kryje się doładowana jednostka benzynowa o pojemności 1,6 litra. Generuje ona 261 koni mechanicznych i 360 niutonometrów. Za przeniesienie mocy na obie osie odpowiada sześciobiegowa przekładnia manualna.

Toyota GR Yaris – osiągi

W takiej konfiguracji, niewielkie autko osiąga setkę w 5,5 sekundy i rozpędza się do 230 km/h. To naprawdę świetne rezultaty, jak na segment B. Czy te dane potwierdzą się w warunkach rzeczywistych? Pewien youtuber postanowił to sprawdzić.

Wykonał kilka ciekawych pomiarów. Wynikło z nich, że w prezentowanym egzemplarzu można zobaczyć 100 km/h po upływie 5,16 sekundy. Zweryfikował również, ile czasu zajmie przyspieszenie od 100 do 200 km/h. Okazało się, że 15,79 sekundy, czyli całkiem nieźle.

Przypomnijmy, że Toyota GR Yaris jest dostępna w polskiej ofercie. Chętni muszą naszykować co najmniej 143 900 złotych.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pijany kierowca w Babicach

Kolejny pijany kierowca doprowadził do wypadku. Tigra ścięła znak i słup (wideo)

Śmierć złodzieja podczas kradzieży katalizatora

Próbował ukraść katalizator – zginął przygnieciony przez samochód (wideo)