w

Toyota GR Yaris (261 KM) – przyspieszenie do prędkości maksymalnej (wideo)

Toyota GR Yaris acceleration autobahn
Toyota GR Yaris (261 KM) - przyspieszenie do prędkości maksymalnej (wideo)

Japoński hot hatch wywołał spore zamieszanie rynkowe. To jeden z najbardziej egzotycznych przedstawicieli swojego gatunku.

W segmencie B nie ma aktualnie innego modelu, który dysponowałby napędem na obie osie. W przypadku tego auta jest to uzasadnione, bo koła muszą sobie poradzić z naprawdę dużą mocą. Pod maską znajduje się 3-cylindrowa, doładowana jednostka benzynowa o pojemności 1,6 litra generująca 261 koni mechanicznych i 360 niutonometrów. Współpracuje z nią sześciobiegowa przekładnia manualna.

Z danych producenckich wynika, że Toyota GR Yaris osiąga setkę w 5,5 sekundy i rozpędza się do 230 km/h. Czy w rzeczywistości można uzyskać te same wyniki? Okazuje się, że ten mały wariat potrafi jeszcze więcej. Właśnie dlatego polecamy obejrzenie tego materiału z niemieckiej autostrady:

Przypomnijmy, że Toyota GR Yaris jest dostępna w polskich salonach od 143 900 złotych. Mimo wysokiej ceny, zainteresowania nie brakuje.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprzedaż nowych aut marzec 2021

Sprzedaż nowych aut w Polsce – marzec 2021. Toyota przed Skodą i Volkswagenem

Audi 80 V8 sleeper

Audi 80 4.2 V8 – oto najlepsza definicja sleepera! (wideo)