w

Toyota GR Supra Avante Design. Odważny pakiet tunera

Toyota GR Supra Avante Design
Toyota GR Supra Avante Design. Odważny pakiet tunera

Japońskie coupe będące bliźniaczą konstrukcją BMW Z4 trafiło na warsztat kolejnego tunera. Co z tego wyszło.

Toyota GT Supra Avante Design otrzymała odważny body kit, ale pierwsze, co rzuca się w oczy to żółty lakier – zwróciłby on uwagę nawet na zwykłym hatchbacku. Co ciekawe, jest seryjny. Poza nim, auto wyposażono w przedni splitter, przeprojektowany zderzaki, nakładki progowe, poszerzone błotniki, dodatkowe wloty powietrza, dyfuzor i pokaźną lotkę nad klapą bagażnika. Wrażenie robi także nakładka na tylnej szybie.

Toyota GR Supra tuning
Odważny body kit obejmuje poszerzone błotniki

W takiej konfiguracji ten model bez problemu mógłby zastąpić starą Suprę w Szybkich i Wściekłych. Niestety, nic nie wiadomo o modyfikacjach technicznych, dlatego można podejrzewać, że pod maską mieszka seryjny silnik o pojemności trzech litrów. Oferuje on 340 koni mechanicznych oraz 500 niutonometrów. Tyle wystarczy, by osiągać setkę w 4,3 sekundy.

Auto może mieć pod maską jeden z dwóch dostępnych silników: 2.0 (258 KM) lub 3.0 (340 KM)

W polskiej ofercie znajdziemy też słabszy, dwulitrowy silnik, który generuje 258 koni mechanicznych oraz 400 niutonometrów. W jego przypadku można liczyć na setkę w 5,2 sekundy. Oba warianty są dostępne z ośmiobiegowymi automatami i napędami na oś tylną.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes EQS Shooting Brake

Mercedes EQS Shooting Brake. To możliwe.

Ferrari 812 GTS w jeziorze

Nowiutkie Ferrari wylądowało w jeziorze. Kierowca czekał na pomoc siedząc na dachu