w

Toyota GR Supra Avante Design. Odważny pakiet tunera

Toyota GR Supra Avante Design. Odważny pakiet tunera

Japońskie coupe będące bliźniaczą konstrukcją BMW Z4 trafiło na warsztat kolejnego tunera. Co z tego wyszło.

Toyota GT Supra Avante Design otrzymała odważny body kit, ale pierwsze, co rzuca się w oczy to żółty lakier – zwróciłby on uwagę nawet na zwykłym hatchbacku. Co ciekawe, jest seryjny. Poza nim, auto wyposażono w przedni splitter, przeprojektowany zderzaki, nakładki progowe, poszerzone błotniki, dodatkowe wloty powietrza, dyfuzor i pokaźną lotkę nad klapą bagażnika. Wrażenie robi także nakładka na tylnej szybie.

Toyota GR Supra tuning
Odważny body kit obejmuje poszerzone błotniki

W takiej konfiguracji ten model bez problemu mógłby zastąpić starą Suprę w Szybkich i Wściekłych. Niestety, nic nie wiadomo o modyfikacjach technicznych, dlatego można podejrzewać, że pod maską mieszka seryjny silnik o pojemności trzech litrów. Oferuje on 340 koni mechanicznych oraz 500 niutonometrów. Tyle wystarczy, by osiągać setkę w 4,3 sekundy.

Auto może mieć pod maską jeden z dwóch dostępnych silników: 2.0 (258 KM) lub 3.0 (340 KM)

W polskiej ofercie znajdziemy też słabszy, dwulitrowy silnik, który generuje 258 koni mechanicznych oraz 400 niutonometrów. W jego przypadku można liczyć na setkę w 5,2 sekundy. Oba warianty są dostępne z ośmiobiegowymi automatami i napędami na oś tylną.

Wojciech Krzemiński

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mercedes EQS Shooting Brake

Mercedes EQS Shooting Brake. To możliwe.

Ferrari 812 GTS w jeziorze

Nowiutkie Ferrari wylądowało w jeziorze. Kierowca czekał na pomoc siedząc na dachu