w

Toyota GR Supra A91-MT – dla entuzjastów

Toyota Supra A91 MT
Toyota GR Supra A91-MT - dla entuzjastów

Japońska marka pokazała światu nową wersję swojego sportowego coupe. To propozycja dla konserwatywnych fanów motoryzacji.

Oto Toyota GR Supra A91-MT. Pozornie zwykła odmiana, ale oferuje coś, czego próżno szukać w pozostałych konfiguracjach tego modelu. Mowa oczywiście o nowej, sześciobiegowej przekładni mechanicznej, która jest ukłonem w stronę frajdy z jazdy.

Toyota GR Supra A91MT
Dzięki licznym modyfikacjom, prezentowana wersja ma być jeszcze skuteczniejsza na krętych drogach, niż te dotychczas oferowane

Zanim jednak o tym, warto wspomnieć o stylistyce. Samochód oferuje nowy lakier Stratosphere Blue. Oprócz tego posiada dedykowane, 19-calowe felgi aluminiowe. Jeżeli chodzi o wyposażenie, to można liczyć na tapicerkę z Alcantary, fotele Cognac i 12 głośników należących do systemu audio firmy JBL.

Toyota GR Supra A91-MT – bardziej charakterna

Wróćmy do skrzyni, która stanowi tutaj różnicę. Ma skrócone przełożenie końcowe, co ma pozwolić na jeszcze lepsze przyspieszenie. Oprócz tego została wyposażona w nowe oprogramowanie optymalizujące moment obrotowy po wciśnięciu sprzęgła. Warto podkreślić, że można je również dezaktywować. Oprócz tego zmieniła się także obudowa skrzyni.

Toyota GR Supra A91-MT - wnętrze
Czarno-brązowa tonacja wnętrza robi dobre wrażenie

Co więcej, przeprojektowany został wał napędowy i zestaw kół zębatych. Autorom zależało również na ogólnym zmniejszeniu masy pojazdu dlatego ograniczono liczbę elementów akustycznych. Na koniec zastosowano sprzęgło o większej średnicy ze wzmocnioną sprężyną membranową.

Zobacz także: Katowice. Dachowanie Suprą pod salonem Ferrari. Mamy nagranie (wideo)

Na tym nie koniec. Prezentowana Toyota GR Supra otrzymała też inaczej skonfigurowane systemy zapobiegające przechyłom i kontrolę trakcji. Modyfikacjom uległ także tryb Track.

Toyota GR Supra A91
Profil zdradza dedykowane felgi

Toyota GR Supra A91-MT trafi na światowe rynki najpewniej już w 2023 roku. Liczba produkcyjna nie została ujawniona. Wiemy jedynie, że w samych Stanach Zjednoczonych pojawi się około 500 sztuk.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgniecenie osobówki przez ciężarówki

Auto zgniecione przez dwie ciężarówki. Kierowca cudem przeżył

Tata Avinya

Tata Avinya Concept. Czy Tesla ma się bać?