w

Toto Wolff udzielił wywiadu po polsku. Zaskoczył wszystkich! (wideo)

Toto Wolff
Toto Wolff udzielił wywiadu po polsku. Zaskoczył wszystkich! (wideo)

Niewielu fanów F1 zdaje sobie sprawę, że kluczowa postać wiodącego zespołu ma polskie korzenie.

Teraz wszyscy mają szansę poznać szefa Mercedesa z zupełnie innej strony. Toto Wolff udzielił wywiadu po polsku z zaskakująco pozytywnym efektem. Nawet najwięksi krajowi zwolennicy Red Bulla mogą uśmiechnąć się podczas tej rozmowy.

Wywiad został zorganizowany przez Eleven Sports i poprowadził go redaktor Patryk Mirosławski. Udało się stworzyć naprawdę wartościowy materiał pokazujący inną twarz Torgera Christiana Wollfa – bo tak brzmi pełne nazwisko tej ważnej persony.

Bez bogactwa, krok po kroku

Skąd wziął się polski wątek w życiu szefa teamu Mercedesa? Wszystko za sprawą jego matki, która jest Polką. Toto urodził się już w Wiedniu, gdzie spędził młodość. Jak sam przyznał, w Polsce był 20 lat temu. Podjął się nawet kilkumiesięcznej pracy w banku. Później poszedł jednak inną drogą.

Jako licealista trafił do Francji. Dzięki zróżnicowaniu kulturowemu nauczył się kilku języków i poznał swoje wewnętrzne możliwości, które skłoniły go do pogłębiania wiedzy w dziedzinie ekonomii. Nigdy nie był prymusem, a jego najbliższa rodzina nie należała do zamożnych. Tata zmarł, gdy Toto miał zaledwie 15 lat.

Studia opłacał mu dziadek, ale nie można było sobie pozwolić na to, czym ówcześnie dysponowali rówieśnicy z tzw. „bogatych rodów”. Toto był jednak zdeterminowany i stawiał krok po kroku – aż dotarł tu, gdzie jest teraz, czyli na sam szczyt. W styczniu będzie miał 50 lat, co oznacza, że ma czas na kolejne triumfy w F1.

Wywiad Eleven Sports trafił na oficjalny profil kanału, dlatego chętnie pomożemy w „nabijaniu” wyświetleń. Warto poświęcić około 20 minut, by lepiej poznać tego inteligentnego i naprawdę wybitnego człowieka. Możecie go zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Navitel MR450 GPS - test

Navitel MR450 GPS jest efektywny i efektowny. To gadżet, który ma wiele zalet (test)

Agresywny kierowca Audi

Kierowca zatrzymał się przed zieloną strzałką. Użytkownik Audi najpierw go strąbił, a potem wyśmiał (wideo)