w

Toaleta? Nie! To wnętrza aut są zazwyczaj brudniejsze

Wnętrze auta
Toaleta? Nie! To wnętrza aut są zazwyczaj brudniejsze

Samochód jest dla wielu nie tylko środkiem transportu, ale też narzędziem pracy, a nawet miejscem spędzania większości życia.

To wszystko sprawia, że w kabinach wykonujemy bardzo wiele czynności. Mnóstwo użytkowników rozmawia, spożywa posiłki i robi inne, niestandardowe rzeczy. Ma to jednak swoje wady. Okazuje się, że wnętrza aut są zazwyczaj brudniejsze, niż toalety.

Pamiętajmy, że wchodzimy do pojazdów w odzieży wierzchniej, która ma styczność z otoczeniem i wszelkimi warunkami atmosferycznymi. Nierzadko wnosimy brud w formie piachu, ziemi czy błota.

Potwierdzone naukowo

Badanie na zlecenie Scrap Car Comparison przeprowadzili naukowcy z Aston University School of Biosciences. Zdecydowali się na porównanie dwóch toalet z pięcioma samochodami. Zanim przeczytasz o wynikach, odstaw jedzenie na bok i dobrze popij.

Wyniki nie są specjalnie optymistyczne. Każdy pojazd, który został przebadany zawierał bakterie kałowy. Najwięcej znaleziono ich w bagażniku, co oznacza, że towarzyszą przewożonym zakupom spożywczym.

Bagażnik
Najwięcej zanieczyszczeń znajduje się w bagażniku

Te same bakterie można znaleźć na fotelu kierowcy. Po dowiedzeniu się o tym, zastanowisz się dwa razy zanim podniesiesz frytkę z siedzenia i włożysz ją do ust.

Najbardziej zanieczyszczone miejsca we wnętrzu auta:

  1. Bagażnik
  2. Siedzenie kierowcy
  3. Drążek zmiany biegów
  4. Tylne siedzenie

Najbrudniejszym miejscem we wnętrzu auta jest właśnie bagażnik, gdzie znaleziono 1425 bakterii. Dalej znalazło się siedzenie kierowcy (649 bakterii), drążek zmiany biegów (407 bakterii) oraz tylne siedzenie 323 bakterie.

Oczywistym jest, że im dłużej eksploatowany pojazd, tym więcej znajduje się w nim bakterii. Niestety, wielu użytkowników nie dba o kabiny, co sprawia, że zanieczyszczania stopniowo nagromadzają się.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Porzucone Lamborghini Huracan Performante

Zakurzone Lamborghini woła o pomoc. I to nie w Arabii Saudyjskiej

Mazda2 2022

Mazda2 2022 już w polskich salonach. Ceny od 79 900 złotych