w

To wyglądało na nieostrożność. Okazało się, że kobieta zasłabła za kierownicą (wideo)

Kobieta zasłabła za kierownicą
To wyglądało na nieostrożność. Okazało się, że kobieta zasłabła za kierownicą (wideo)

Pozory mylą. Przyczyną tego zdarzenia były problemy zdrowotne, a nie nieuwaga kierowcy, która często powoduje niepożądane skutki.

Do tej przykrej historii doszło 28 grudnia na ulicy Ułańskiej w Zielonej Górze. Na nagraniu z miejskiego monitoringu widać, jak biały Nissan zjeżdża z pierwotnego toru jazdy na sąsiedni pas, a następnie pojawia się na chodniku, by zakończyć jazdę zderzając się z latarnią.

Można było przypuszczać, że osoba prowadząca japoński pojazd była zdekoncentrowana. Jeden ze świadków, instruktor jazdy, postanowił podbiec do rozbitego auta. Okazało się, że za kierownicą przebywa 52-latka, która w chwili zdarzenia zasłabła.

Mężczyzna od razu udzielił jej pomocy. Po chwili obok niego znaleźli się funkcjonariusze policji, który patrolowali okolicę. Wszyscy zostali z kobietą do przyjazdu karetki pogotowia. Medycy nie byli w stanie od razu ustalić przyczyny zasłabnięcia, dlatego kobieta została przetransportowana do szpitala, gdzie czekały na nią badania.

 

W tym miejscu warto pochwalić postawę wspomnianego instruktora, który nie zwlekał i od razu ruszył by pomóc kobiecie. To obowiązek każdego świadka – nie zapominajmy o tym. W takich sytuacjach mogą liczyć się sekundy, dlatego nasza interwencja jest bardzo istotna.

Możemy mówić o szczęściu w nieszczęściu, bo na pasach i chodniku nie znajdowali się żadni piesi. Gdyby ktoś oczekiwał na swoją kolej tuż obok jezdni, to mogłoby skończyć się jeszcze poważniejszym wypadkiem.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nieostrożny skręt w lewo

Skręcił w lewo nie patrząc na znaki. Zatrzymał się przed maską innego pojazdu (wideo)

Poślizg na czarnym lodzie

Czarny lód może być niebezpieczny nawet przy skromnej prędkości. Tak też było tym razem (wideo)