w

To nie samolot z II Wojny Światowej. To Bugatti Chiron odpalone „na zimno” (wideo)

Bugatti Chiron cold start
To nie samolot z II Wojny Światowej. To Bugatti Chiron odpalone "na zimno" (wideo)

To bez wątpienia jeden z najbardziej unikatowych i pożądanych modeli sportowych na naszej planecie.

Bugatti Chiron imponuje pod wieloma względami. Na ten hipersamochód mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Wbrew pozorom, stosunkowo niewiele osób miało też okazję zobaczyć go na żywo. Szkoda, bo to prawdziwe dzieło sztuki motoryzacyjnej. Na szczęście w sieci można znaleźć sporą liczbę nagrań, które są skromną, ale jednak rekompensatą. Ostatnio natrafiliśmy na nagranie przedstawiające Bugatti Chiron odpalone „na zimno”.

Obudzenie do życia tak dużej jednostki spalinowej okraszone jest potężnymi odgłosami wydobywającymi się z wydechu i spod maski. Niektórzy z pewnością nie odgadnęliby, co to za samochód na podstawie samego dźwięku.

Bugatti Chiron Super Sport 300+ – zimny rozruch

Moment odpalenia naprawdę robi wrażenie. Niektórzy twierdzą, że tak brzmiały silniki samolotów uczestniczących w II Wojnie Światowej. To skojarzenie wydaje się kontrowersyjne, ale nie musi być dalekie od rzeczywistości. Rzeczywiście, mocarna jednostka W16 jest głośna i pracuje w charakterystyczny sposób.

Przypomnijmy, że szesnastocylindrowy, ośmiolitrowy silnik, który jest sercem Bugatti Chiron Super Sport 300+ oddaje do dyspozycji 1578 koni mechanicznych i 1600 niutonometrów. Przenoszeniem tych ogromnych wartości na obie osie zajmuje się siedmiobiegowa przekładnia automatyczna.

Jak można się domyślać, osiągi są rewelacyjne. Setkę można zobaczyć po upływie 2,4 sekundy. Auto jest w stanie rozwijać około 500 km/h. Oczywiście w odpowiednio dostosowanych warunkach. Ten wyjątkowy samochód kosztował nabywcę co najmniej 3,5 miliona euro netto.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suzuki S-Cross 2022

Suzuki S-Cross 2022 oficjalnie. Nowy design, ewolucja wnętrza i sprawdzony silnik pod maską

Nieostrożna piesza na przejściu

Skrajna głupota pieszej. Zakapturzona kobieta mogła wylądować w szpitalu (wideo)