w

To nie fragment filmu z lat 90. To test pocisku ICBM w Korei Północnej. Weź popcorn przed obejrzeniem (wideo)

Kim Jong Un in action
To nie fragment filmu z lat 90. To test pocisku ICBM w Korei Północnej. Weź popcorn przed obejrzeniem (wideo)

Nie od dziś wiadomo, że ten kraj uchodzi za przykład skrajnej destrukcji gospodarczej i izolacji społecznej.

Test pocisku ICBM w Korei Północnej jest kolejnym potwierdzeniem na to, że tamtejsze państwo jest odseparowane od rzeczywistości. Nagranie, które powstało podczas realizowania tej próby przypomina budżetowe produkcje filmowe z lat 90.

Włodarz Korei Północnej raczej nie przypomina hollywoodzkiego aktora. Oscara z pewnością nie uda się zdobyć, ale trzeba próbować. W końcu to duża szansa na promocje całego kraju.

Śmiech przez łzy

Sprawa jest jednak bardzo poważna. Korea Północna to twór zdominowany przez dyktatora i jego wiernych podwładnych. Nie od dziś wiadomo, że swoją politykę opiera na zbrojeniach i sile państwowej armii.

Test ICBM w Korei Północnej
Przed wznowieniem północnokoreańskich testów ICBM ostrzegały władze Japonii

Czy to gra pozorów i sztucznie wykreowane widowisko? Nie do końca. Test pocisku ICBM uzmysławia, że ten zacofany kraj ma zdolność do ataku. Oczywistym jest, że doprowadziłoby do to poważnych konsekwencji (być może pełnego unicestwienia), ale dla każdego rozwiniętego kraju byłoby lepiej, gdyby Korea Północna pozostała na etapie straszenia.

Warto podkreślić, że ostatnia taka próba techniczna z pociskiem ICBM wydarzyła się pięć lat temu. Wtedy zasięg rakiety wyniósł 950 kilometrów. Należy w tym miejscu wspomnieć o osiągniętej wysokości: 4475 kilometrów. Nowy test miał ujawnić jeszcze większe możliwości.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O włos od potrącenia

O krok od tragedii na przejściu. Pieszy zdążył uciec (wideo)

Ford Ranger Diesel V6

Ford Ranger otrzyma trzylitrowego diesla V6. I to jest dobra informacja